Мінкульт не скорочуватиме «чорні списки», - заступник міністра

16:29, 9 лютого 2016

9 лютого 2016 року заступник міністра культури України Ростислав Карандєєв поширив заяву, в якій уточнив власну позицію та офіційну позицію міністерства культури щодо заборони демонстрації в інформаційному просторі України фільмів, учасниками яких є особи, що створюють загрозу національній безпеці України.

Причиною заяви стало те, як відреагували активісти громадянського руху «Відсіч» на інтерв'ю чиновника каналу ICTV. Ростислав Карандеєв тоді повідомив, що найближчим часом на розгляд парламенту будуть внесені зміни, що стосуються заборони Державному агентству України з питань кіно видавати прокатні посвідчення фільмам, в яких беруть участь особи, внесені Міністерством культури до Переліку осіб, що становлять загрозу для національної безпеки України.

Як йшлося у сюжеті ICTV, громадськість та влада шукають норми, які «збережуть статус персон нон-грата для тих, хто принижує нашу країну», але не дозволить їм «піаритись на цьому».

«Десь по глупості, а іноді під тиском підписані документи або сказані слова деякими культурними діячами Російської Федерації. Вони замалі, щоб ми їх прирівняли до тих, що становлять загрозу національній безпеці. Але є закон», – сказав заступник міністра культури.

Активісти відреагували на це, провівши 27 січня 2016 року протестну акцію біля будівлі Міністерства культури України. «На їх думку яких мною під час інтерв’ю було зазначено про необхідність скорочення офіційно визначеного державою переліку осіб, що віднесені до так званого «чорного списку» іноземних діячів культури, участь яких в кінофільмах тягне за собою заборону демонстрації цих фільмів на території України», - написав Карандєєв.

Заступник міністра вирішив спростувати помилкове сприйняття позиції міністерства та роз’яснити активістам свою позицію щодо «артистів-рашистів».

«Жодного слова про необхідність та наміри Мінкультури скоротити Перелік осіб, що складають загрозу національній безпеці, як у включених до телесюжету фразах, так і загалом у моєму інтерв’ю не було і не могло бути з таких причин... Натомість в інтерв’ю мною було однозначно зазначено, що згідно із законодавством рішення про визнання особи такою, що створює загрозу національній безпеці України, приймається виключно судом на підставі подання СБУ з відповідним, отриманим за результатами слідчих дій, обґрунтуванням», - зазначив Ростислав Карандєєв. 

«Я як свідомий український громадянин, патріот не допускаю навіть думки, що за моєї ініціативи можуть бути зроблені поступки у відстоюванні національних інтересів та послаблення санкцій щодо людей, які у своїх виступах чи інших публічних діях підтримують дії російського агресора, ставлять під сумнів державну незалежність, право українського народу на самовизначення та принижують честь і гідність української нації», - наголосив чиновник. 

Він вважає, що програма  «Факти»  допомогла розповсюдженню хибної думки про позицію Мінкультури щодо захисту українського інформаційного телерадіопростору серед значної кількості громадян.

«Цей допис також прошу розглядати як мою офіційну заяву щодо власної позиції у принциповому відстоюванні українських національних інтересів та боротьбі з російською культурною агресією», - зазначив заступний міністра культури.