Міністерство культури ирішило пояснити, яким чином відбувається захист інформаційної безпеки України. Необхідність роз’яснень спричинили різночитання щодо так званих «чорних списків».
Нагадаємо, що у липні активісти громадського руху «Відсіч» склали та передали до Мінкульту перелік з 567 діячів культури - іноземців, які зробили публічні антиукраїнські заяви, з вимогою громадськості заборонити присутність цих осіб у телерадіопросторі України. До цього списку активісти включили, зокрема, французького актора Жерара Депардьє, сербського музиканта Горана Бреговича, американського актора Стівена Сігала та інших.
Міністерство культури відповідно до норм закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» скерувало складений громадськістю перелік до Служби безпеки, РНБО і Національної ради з питань телебачення і радіомовлення з проханням опрацювати цей перелік щодо можливості визнання у встановленому порядку вказаних у ньому осіб такими, що створюють загрозу національній безпеці України та оприлюднення їхніх прізвищ на сайті Мінкультури.
В свою чергу Мінкульті склав власний перелік із 117 діячів культури РФ, які публічно підтримали анексію Криму та військову агресію проти України, висловлювали заперечення державного суверенітету та незалежності України і щодо яких пропонувалося застосувати обмежувальні заходи відповідно до Закону України «Про санкції», прийнятого парламентом у 2014 році.
Щодо того, чи можуть транслюватися фільми за участю акторів, що потрапили до списку, то міністерство культури повідомляє, що однією з підстав для відмови у видачі прокатного посвідчення є те, що одним з учасників фільму є фізична особа, включена до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, оприлюдненому в установленому порядку.