Кабінет міністрів України на черговому засіданні схвалив проект постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 1 березня 2014 р. №65». Про це повідомляє «Музейному простору». Прийняття постанови дозволить здійснити працевлаштування працівників Донецької державної музичної академії імені С.С. Прокоф’єва та Луганської державної академії культури і мистецтв в інших мистецьких вищих навчальних закладах сфери культури (шляхом введення додаткових посад та окладів по кожній з них) та забезпечити продовження навчального процесу для тих студентів, які зголосилися переїхати на території, підконтрольні українській владі.
Для музейних працівників з Луганської та Донецької областей це питання є не менш актуальним. Частина з них працюють в музеях, які знаходяться на територіях самопроголошених «ДНР» і «ЛНР».
Тож госто стоїть питання про працевлаштування на території України тих музейних працівників з Донецької і Луганської областей. Міністр культури України розповів, що підтримує контакт з музеями на окупованій території: «Ми проговорили з ними, яким чином діяти в цій ситуації. Перше їхнє завдання, передовсім, це залишитися живими, ну і, звісно, вберегти музейні експонати. Поки що, окрім того, що забрали танки і гармати (хоч вони й не робочі), інших втрат там немає… Музейна робота має трохи інший характер. Музейники не артисти, вони не можуть залишити музеї, про евакуацію також не може бути мови, бо ніхто не дасть їм виїхати».
Також міністр додав: «Ми би не хотіли, щоб ті люди, які усвідомлюють свою відповідальність і знають «від А до Я» ті об’єкти, зберігачами яких вони є, щоб вони залишали ті місця, тому що це запорука того, що культурне надбання залишиться під наглядом, до того, поки наші війська не звільнять ті міста від терористів. Але є обставини, коли людина вже ніяк там не може жити (це є психологічний момент), коли людина наважується переїхати в інше місто і треба цьому сприяти. Ця зміна до постанови № 65 дає цю можливість. І питання музеїв вона також стосується», - цитує Євгена Нищука «Музейний простір».