Міноборони оприлюднило загальний об'єм матеріальної допомоги ЗСУ від країн-партнерів

Лідерами допомоги стали США, Канада і Польща

16:13, 15 липня 2016

Міністерство оборони оприлюднило дані про матеріально-технічну і гуманітарну допомогу Збройним силам України від урядів країн-партнерів.

Про це у п'ятницю, 15 липня, повідомляється на сайті міністерства. 

В управлінні зв’язків із громадськістю Збройних Сил України заявили, що найбільше українській армії допомогають США.

США. В рамках матеріально-технічної допомоги ЗСУ отримали речове, медичне та технічне майно на загальну суму близько $111 млн. Це дороге медичне обладнання, аптечки, броньовані автомобілі підвищеної прохідності типу «Хамві» і запчастини до них, багатодіапазонні радіостанції, прилади нічного бачення, хімічна лабораторія для оперативного аналізу хімічних речовин, обладнання для розмінування, радіолокаційні станції контрбатарейної боротьби, тактичне спорядження, комплекти літньої та зимової камуфляжної форми, бронежилети і кевларові шоломи, шарфи, каремати і мікрофлісовие шапки. Від американців наші військові також отримали мобільний польовий шпиталь, продовольчі набори, генератори, обігрівачі для приміщень, водолазне спорядження та обладнання для Повітряних сил на загальну суму близько $8 млн.

Канада передала українській армії гуманітарну допомогу на суму понад $23,5 млн. Це балістичні маски, прилади нічного бачення, бронежилети, кевларові шоломи, спальні мішки і велика кількість зимової форми.

Польща подарувала комплекти постільної білизни, житній хліб тривалого зберігання, сухі пайки та речове майно на майже $6,5 млн.

Австралія - ​​зимову форму вартістю понад $4,5 млн.

Великобританія - речове та медичне майно, тактичне спорядження, зимове дизельне паливо, прилади нічного бачення і GPS-навігатори на суму $4,5 млн.

Китай передав ЗСУ обладнання для офтальмологічної клініки на $3,4 млн.

Словаччина закупила для військових електрогенератори, освітлювальні комплекти, пластиковий посуд, спальні мішки, речове майно та широкий спектр медичного обладнання та майна на загальну суму понад $1 млн.

Туреччина - речове майно на $1 млн.

Норвегія - сухі пайки на суму близько $630 тис.

Франція - бронежилети та медичні матеріали на суму близько $600 тис.

Нідерланди - електрогенератори і зимові речі на $500 тис.

Загальна сума гуманітарної допомоги, що її країни-партнери передали Збройним Силам України склала більше $156 млн.