Міноборони затвердило Концепцію душпастирської опіки у ЗСУ

15:33, 27 квітня 2011

Міністерство оборони України затвердило Концепцію душпастирської опіки у Збройних Силах України, метою якої є забезпечення права військовослужбовців на свободу совісті та віросповідання.

Відповідний наказ за №220 міністр оборони України Михайло Єжель підписав 22 квітня 2011 року, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Згідно з наказом, в майбутньому Міноборони прагне запровадити у Збройних Силах України інститут військового духовенства (капеланства). Нагадаємо, що така пропозиція містилась і у зверненні Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до Президента України.

Старший офіцер відділу роботи з громадськими та релігійними організаціями Міністерства оборони України полковник Руслан Коханчук повідомив, що затверджена Концепція – це результат роботи останніх років Ради у справах душпастирської опіки при Міноборони.

Однак, за його словами,  для повноцінного запровадження в Україні інституту військового капеланства ще треба пройти чималий шлях.

“Міноборони вирішило формалізувати лише наявний стан душпастирської опіки, яка на сьогодні надається військовослужбовцям з боку представників різних Церков і релігійних організацій. Це є першим кроком, після якого буде аналізуватися міжнародний досвід та за участі представників конфесій розроблятися нормативна база, необхідна для створення в нашій державі інституту військового капеланства”, – повідомив полковник Коханчук.

В Концепції визначено, що “душпастирська опіка військовослужбовців – це вид пастирського служіння конфесії, спрямований на духовну опіку та задоволення релігійних потреб військовослужбовців і працівників Збройних Сил України, які, з огляду на характер виконуваної ними військової служби, у той чи інший спосіб зазнають обмежень у вільному сповідуванні своєї релігії та потребують духовної опіки”.

Нагадаємо, у червні 2010 року Рада у справах душпастирської опіки представила Міністерству оборони на затвердження проект Концепції душпастирської опіки у Збройних Силах України, яка була розроблена представниками конфесій спільно з фахівцями Міністерства та громадських організацій.