Міносвіти Чехії відкликало дозвіл на атласи з «російським Кримом»

08:04, 1 лютого 2018

Міністерство освіти Чехії вилучило з обігу випущений у 2017 році шкільний атлас, на якому окупований Крим позначений як територія Росії. Про це інформували у прес-службі чеського відомства.

«Міністерство освіти вивчило ситуацію і прийняло рішення зняти атласи з використання в якості навчальних посібників. У даний час міністерство знаходиться в контакті з видавцями з питання якомога оперативнішого виправлення ситуації», - йдеться в повідомленні у середу, 31 січня.

Раніше карта Європи з некоректним зображенням анексованого Криму була виявлена в одній зі шкіл Праги. «Сьогодні вдень я зайшов до школи, в яку буде ходити мій син. А що там за карта Європи в класі? Педагог її бачила і вибачилася, але сказала, що карту надіслало міністерство», - написав у Twitter батько одного із майбутніх учнів після відвідування школи.

Крім того, в зазначеному атласі сепаратистські регіони Грузії Абхазія і Південна Осетія позначені як «незалежні держави». На інших мапах атласу ці регіони України і Грузії заштриховані як «спірні території». При цьому ніяких пояснень із цього приводу додано не було.

Також окремо від Молдови був позначений її сепаратистський регіон Придністров’я. А в Іраці й Сирії території, що були свого часу захоплені екстремістським угрупованням «Ісламська держава», позначені як окремий державний утвір із такою назвою.

Чеський телеканал «Пріма», який привернув увагу громадськості до ситуації, у своєму репортажі 30 січня наводив повідомлення речниці Міносвіти про те, що схвалення атласу надійшло і від Міністерства закордонних справ Чехії – але в МЗС репортерові повідомили, що до них із Міносвіти з приводу цього атласу не зверталися.

Посол України в Чехії Євген Перебийніс заявив, що про цю проблему стало відомо ще в листопаді. «У відповідь на наш лист виробник карти надіслав посольству вибачення і повідомив про зняття некоректної карти з продажу і з веб-сайту компанії», - написав Перебийніс на своїй сторінці в Facebook і додав, що «Міністерство освіти також готує заходи з метою вилучення некоректних карт зі шкіл», зазначивши, що поки офіційної відповіді з відомства не надходило.