Міністерство освіти і науки планує ввести обов'язковий іспит на знання мови навчання для іноземних студентів. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міносвіти.
«Частина іноземних випускників не володіє мовою навчання навіть після присвоєння кваліфікації. Тому буде запроваджено єдиний обов'язковий іспит для іноземних студентів з мови навчання», - йдеться у повідомленні.
За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, це буде зовнішній незалежний іспит, який зараз розробляється спільно з Українським центром оцінювання якості освіти і національними університетами. Планується іспит на знання трьох мов: української, англійської та російської.
Також наголошується, що всі іноземні студенти повинні будуть здавати іспит до закінчення першого року навчання, а переведення на 2-й курс буде можливий лише за умови успішної здачі такого іспиту. Тестування повинні ввести для тих іноземців, які будуть зараховані в українські вищі навчальні заклади після 1 листопада 2018 року.
Крім того, міністерство підготувало нові ліцензійні умови провадження освітньої діяльності навчальних закладів. Вони матимуть чіткі вимоги до навчального закладу, який планує здійснювати навчання іноземців. Таким чином, вузи зможуть отримати ліцензію як з можливістю приймати на навчання іноземців, так і без неї.
У міністерстві також працюють над вдосконаленням запрошення та перебування іноземців, які прибувають на навчання за програмами академічної мобільності. Це робиться з метою усунення посередників при залученні іноземців до навчання в українських ВНЗ, які часто завищують ціни та змушують переплачувати за звичайні послуги, які б мали надаватися університетами безкоштовно.
«Хочу звернути вашу увагу, шановні представники університетів, що відповідальність за запрошення іноземця та його перебування впродовж навчання несе навчальний заклад. Міністерство не може не реагувати на подібні кричущі випадки порушення прав іноземних студентів, і ми будемо змушені вжити відповідних заходів. У цьому нам допоможе Державна інспекція навчальних закладів, на яку, відповідно до Рішення Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України, покладено завдання моніторингу ситуації з навчанням іноземців у навчальних закладах України», – додала Лілія Гриневич.
Нагадаємо, 1 квітня в Україні відбулося пробне ЗНО з української мови і літератури. З 8 квітня можна було ознайомитися з результатами пробного ЗНО та завантажити картку учасника з української мови і літератури, з інших навчальних предметів – 14 квітня. Результати проходження пробного тестування можуть отримати лише ті особи, які внесуть свої відповіді до сервісу визначення результатів.