Мистецьким та іншим закладам вищої освіти можуть дозволити запровадити вступні іспити, аби розпізнати талант вступника та його здатність працювати в певних сферах, наприклад – в медицині чи педагогіці, сказав заступник міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич.
«ЗНО не можна відмінити, ось тільки де його оптимальне застосування – питання дискусійне. У нас ЗНО виникло як інструмент для боротьби зі зловживаннями при вступі до ВНЗ, у боротьбі з корупцією, і воно продовжує відігравати дуже позитивну роль. Втім, є інший бік питання. ЗНО замінює вступні іспити. І дуже багато вишів, в тому числі й мистецькі, скаржаться на те, що ЗНО обезличує талант. В усьому світі відбір до мистецьких вишів проводиться на основі таланту, а не на основі знання української мови, історії чи математики. Ми йдемо до того, якщо ЗНО займе своє місце на виході зі школи, і атестат стане допуском до системи вищої освіти, то далі університети та інститути будуть самі вирішувати: хто буде приймати без іспитів, а хто влаштує творчі чи поглиблені наукові іспити. До цього треба йти дуже обережно», – зазначив Рашкевич під час свого візиту до Івано-Франківська, повідомила агенція «Укрінформ».
Він зауважив, що запровадження вступних іспитів також стосується медичних та педагогічних закладів вищої освіти, бо «поки в Україні ніхто не з’ясовує, чи людина здатна до педагогічної роботи», через що велика кількість фахівців з педосвітою не працюють за спеціальністю.