Міносвіти передало облдержадміністраціям функції управління ПТУ

15:32, 26 жовтня 2017

Окремі функції з управління державними професійно-технічними навчальними закладами Міністерство освіти і науки України передало обласним держадміністраціям. Як повідомляє прес-служба ЛОДА, про це 26 жовтня заявила міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич.

«Зараз триває процес передачі закладів профосвіти з державної у комунальну власність. Однак цей процес тривалий й дорогий, потребує значних кошторисних видатків. При цьому фінансування закладів вже відбувається на місцях, і якщо ми не можемо оперативно передати майно, маємо дати їм бодай управління»,процитували у прес-службі ЛОДА Лілію Гриневич.

Йдеться про такі повноваження, як:

  • розробка та реалізація регіональних програм підготовки кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів;
  • організація діяльності регіональних рад професійної освіти;
  • оперативне управління майном навчальних закладів;
  • здійснення матеріально-технічного і фінансового забезпечення закладів, аналіз та контроль їх фінансово-господарської діяльності;
  • моніторинг потреб регіонального ринку праці, формування та розміщення регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів;
  • контроль за виконанням показників регіонального та державного замовлення на підготовку кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів;
  • преміювання та притягнення до дисциплінарної відповідальності директорів закладів (крім навчальних центрів при кримінально-виконавчих установах закритого типу, ПТУ при виховних колоніях тощо).

Лілія Гриневич наголосила на важливості створення нормативної бази під новий Закон «Про освіту», а також чіткого формування всіх документів, що регулюють діяльність регіональних рад.

«Сьогодні в усіх регіонах Україні створені регіональні ради професійної освіти. Необхідно законодавчо врегулювати їх діяльність, створити нові механізми координації дій зацікавлених сторін у сфері професійної освіти та у прийнятті рішень. Це не є шапковий орган, який має щось благословити, він має реальний вплив, зокрема на формування регіонального замовлення. Тому дуже важливо, щоб існувало нормативне забезпечення. Практично кожна норма Закону «Про освіту» потребує деталізації у профільних законах та на рівні постанов уряду», – додала міністерка.