Міносвіти представило концепцію формування системи опорних шкіл в Україні

17:06, 2 березня 2016

Міністерство освіти й науки пропонує створити в Україні опорні школи, яким будуть підпорядковані менші школи на території відповідної об’єднаної громади чи району. Концепцію реформування середньої школи презентував на засіданні Кабінету міністрів у середу, 2 лютого, заступник міністра освіти й науки Павло Хобзей, повідомив «Інтерфакс-Україна».

За його інформацією, в Україні є 613 шкіл І-ІІ ступеня, де навчається менше 25 учнів. Вартість навчання однієї дитини в такій школі набагато вища середньої і становить близько 50 тис. грн на рік.

Він наголосив, що не йдеться про закриття початкових шкіл, бо вони мають бути наближені до місця проживання дитини. Йдеться про те, щоб оптимізувати процес і закрити школи з малою кількістю учнів. Відповідно до концепції діти, які навчаються у 5-9-х класах, повинні перейти в опорну школу. Менші школи втратять статус і стануть «філіями». За підрахунками чиновників, потрібно буде 1 тис. автобусів для довезення учнів до опорних шкіл.

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк у зв’язку з цим доручив розробити і прийняти рамкову постанову про основні напрями державної політики у формуванні опорних шкіл. Крім того, Міносвіти і Мінфіну доручено змінити нормативну базу щодо визначення навантаження викладачів, щоб зробити їх «стимулювальними».

Крім того, для забезпечення логістики цих шкіл прем’єр доручив членам уряду внести постанову про невідкладний початок тендерів на закупівлі автобусів.

«Нам потрібно, щоб до 1 вересня тисяча автобусів вже стояли», - сказав Яценюк.

Нагадаємо, у грудні 2015 року Кабінет Міністрів доручив обласним державним адміністраціям визначити школи для створення на їх основі опорних шкіл і виділив на їх створення 200 млн грн.