Міносвіти винесло на обговорення проект навчального плану для 10-11 класів

17:25, 17 січня 2017

Міністерство освіти і науки України запропонувало до громадського обговорення проект типового навчального плану для 10-11 класів шкіл. Очікуються, що відповідні зміни набудуть чинності у 2018 році, повідомили у прес-службі Міносвіти та науки України.

За даними міністерства, зараз у старших класах школярі вивчають 22 і більше предметів. Граничне навантаження на учня в школі – 33 години на тиждень. У середньому на вивчення одного предмета виділено 1,5 години.

«Ґрунтовно вивчити предмет, маючи менше одного урока на тиждень, просто неможливо. Діти, що приходять у старшу школу, вже мають визначатися зі своїми подальшими пріоритетами, почати підготовку до вступу у вищий навчальний заклад. Відповідно, учні мають отримати можливість глибше вивчати ті предмети, які їм знадобляться для подальшого продовження навчання. Вивчення всіх предметів на однаково неглибокому рівні у старших класах є нераціональним», – прокоментував заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

Міносвіти пропонує такі новації для старшої школи:

Скорочення кількості обов’язкових предметів з 22 до 9.

Натомість старша школа має стати профільною. Школи мають обрати свій профіль і поглиблено викладати відповідні предмети.

Проект оновленого типового навчального плану передбачає, що школа повинна обов’язково обрати 2-3 предмети з циклу «профільних», а також доповнити їх дисциплінами з циклу «вибірково-обов’язкових» предметів, їх має бути щонайменше два.

Школи зможуть створювати власні «спецкурси» для поглиблення профільного навчання.

Передбачена поява інтегрованих предметів «Література», «Історія», «Людина і суспільство», «Математика».

За планом Міносвіти, громадське обговорення триватиме упродовж січня 2017 року. Потім до травня створюватимуть відповідні навчальних програм для 10-11 класів. На 2018 рік запланований друк підручників для 10-х класів. 2019 рік – друк підручників для 11 класів.

Як відомо, у грудні 2016 року Кабінет міністрів України затвердив концепцію «Нової української школи» з 12-річною освітою, запропоновану міністерством освіти. Згідно з концепцією, передбачається перехід на 12-річне навчання і старт «Нової української школи» вже у 2018-2019 навчальному році.

Нагадаємо, у 2016-2017 навчальному році почали діяти оновлені навчальні програми для початкової школи в Україні.