Міністерство науки і освіти України закликало українські ВНЗ змінити назви у відповідності з законом про декомунізацію. Про це йдеться у листі міністерства, пише Osvita.ua.
«Інформуємо, що необхідно терміново завершити процедуру приведення раніше привласнені об'єктам права власності імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій у відповідність з вимогами закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки"», - сказано в заяві.
У міністерстві попередили, що в разі невідповідності вимогам даного закону в назвах вищих навчальних закладів, їх статутах, назвах структурних підрозділів вищих навчальних закладів, а також у разі розбіжності в юридичній адресою вищого навчального закладу та імені відповідного населеного пункту, району, вулиці і т. д., діяльність таких вищих навчальних закладів буде вважатися такою, що не відповідає законодавству України, і не зможе належним чином розглядати вхідні документи від таких закладів.
Нагадаємо, 21 травня 2015 року вступили в дію закони декомунізації. Згідно із законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів і заборону пропаганди їх символіки» після громадських обговорень рішеннями місцевого самоврядування та парламенту затверджувалися нові назви для об'єктів топоніміки, в яких немає пропаганди тоталітаризму.
За даними, наданими Інституту національної пам'яті, станом на грудень 2016 року перейменовано 51 493 об'єкти топоніміки в містах, селищах і селах. Це — вулиці, площі, сквери тощо. В Україні демонтували 2389 пам'ятників і пам'ятних знаків, з них в честь Леніна – 1320. Верховна Рада України перейменувала 25 районів та 987 населених пунктів (з них 32 міста).