Міносвіти запровадить лотерею на вільні місця в престижних школах

Нові правила прийму до шкіл в Україні стануть актуальними вже від травня

13:58, 20 квітня 2018

Міністерство освіти і науки підтвердило, що порядок прийому школярів у перший клас передбачатиме лотерею. Після того як школа прийме всіх першокласників, які живуть в районі, де розташована школа, решту вільних місць будуть заповнювати через жеребкування. Про це міністр Лілія Гриневич розповіла в ефірі Радіо НВ.

На її думку, ця процедура стосуватиметься передусім так званих престижних шкіл.

«Жеребкуванням буде вирішуватися, хто потрапить на вільні місця. Які можуть бути критерії? Я назву базові. По-перше, жеребкування повинно відбуватися в присутності батьків. По-друге, скринька або лотерейний барабан має бути прозорим. Я думаю, це не буде проблема, у нас і вибори проводять з прозорими скриньками. Головне питання – щоб кожен папірець був однаковим, без позначок і щоб витягувала папірці людина, яка представляє батьків», – розповіла Гриневич.

Вона вважає, що процес жеребкування повинен транслюватися в інтернеті.

Гриневич також заявила, що не вважає територіальний принцип прийому в перші класи проявом «кріпосного права» (на відео з 9:20).

«Ми опрацьовуємо з Мін'юстом дуже велику кількість документів, щоб це не обов'язково була реєстрація в паспорті. У нас багато переселенців, військовослужбовців, а також тих людей, які поїхали заробляти гроші у велике місто і тут живуть, орендуючи квартиру. І там є близько десятка можливих документів, але ви повинні надати лише один – і це необов'язково штамп у паспорті», – зазначила Гриневич.

Як писав ZAXID.NET, закон «Про освіту», який набув чинності торік, запровадив «освітнє обслуговування» для дітей за територіальним принципом. Згідно з ним дитина має здобувати початкову освіту у найближчій до дому школі державної або комунальної власності.