У Києві відбулася презентація дистанційного онлайн-курсу підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання «Лайфхаки з української мови». Про це у четвер, 9 лютого, повідомила прес-служба Міністерства освіти і науки.
Як зазначається, на презентований курс можна записатися вже зараз на онлайн-порталі EdEra. Розробники курсу стверджують, що опанування матеріалів займає приблизно 4 години на тиждень. П’ятитижневий курс складається з 16 тем, тестових і відкритих завдань, допоміжних матеріалів і супроводжуючого інтерактивного конспекту на платформі EdEra Books.
Важливим доповненням курсу є виконання творчого завдання з оцінюванням за технологією «peer-to-peer» - це коли студентам курсу надається можливість перевіряти твори одне одного і за системою критеріїв виставляти бали. Іншою особливістю курсу є «аркуші студента», роздрукувавши які, учні зможуть узагальнити здобуті знання та створити власний міні-конспект усіх тем.
«Для Міністерства освіти і науки України надзвичайно важливо, що цим ресурсом можуть скористатися діти з непідконтрольних територій і Криму, адже вони вже три роки не вчать українську мову і літературу, історію України. Ці предмети необхідні для отримання атестату і продовження навчання вже у системі вищої освіти України», - зазначив під час презентації заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей.
Голова громадської спілки «Освіторія» (співавтор курсу), засновниця Новопечерської школи Зоя Литвин повідомила, що дистанційний курс сповнений сучасними методиками для дітей і підходить абсолютно для всіх. «Ним можуть користуватися навіть вчителі старшої школи, які хочуть подивитися і почерпнути для себе якісь нові способи викладати цей предмет», - зазначила вона.
Нагадаємо, у понеділок, 6 лютого, розпочалася реєстрація на зовнішнє незалежне тестування (ЗНО), яка триватиме до 17 березня. Цього року ВНЗ прийматимуть сертифікати тестування і поточного року, і 2016 року. При цьому випускники минулих років із 12 можливих для складання предметів обов'язково складають ЗНО з української мови і літератури, а ще три предмети можуть обрати самостійно, виходячи з вимог університетів.
Водночас випускники шкіл 2017 року повинні будуть обов'язково складати українську мову та літературу, а також математику або історію України, які будуть їм зараховані як випускні іспити в школі.
Ще два предмети випускники зможуть обрати самостійно, і результати одного з них також буде зараховано як результати шкільних іспитів.