Міністерство освіти і науки України змінило умови прийому на навчання до вищих навчальних закладів. Змінилися терміни проведення вступної кампанії у 2020 році – всі дати зміщені на місяць (серпень) з урахуванням прогнозу розвитку епідеміологічної ситуації, повідомило 8 травня міністерство освіти.
Вступ на бакалаврат
Для вступників на основі повної загальної середньої освіти реєстрація електронних кабінетів почнеться 1 серпня, а прийом заяв та документів триватиме з 13 по 22 серпня (для вступників за результатами ЗНО), і до 16 серпня для вступників, які складатимуть вступні іспити.
Творчі конкурси та вступні іспити на місця держзамовлення будуть проводитися з 1 по 12 серпня. Надання рекомендацій для зарахування на бюджет буде відбуватися не пізніше 27 серпня, а подача абітурієнтами документів для зарахування - до вечора 31 серпня.
Міносвіти також передбачило для абітурієнтів можливість подачі оригіналів документів поштою (і в зв'язку з цим до 5 днів збільшено інтервал між останнім днем подачі документів і виданням самого наказу про зарахування). Передбачено також, що вступники зможуть надіслати сканкопію необхідних документів електронною поштою, наклавши на них кваліфікований електронний підпис, а самі документи принести після початку навчання.
Вступ на магістратуру
Терміни проведення реєстрації для здачі єдиного вступного іспиту (ЄВІ) і єдиного вступного випробування (ЄФВВ) перенесені. Реєстрація триватиме з 12 травня до 5 червня та відбуватиметься онлайн. У той же час дати проведення ЄВІ та ЕФВВ залишаються незмінними - 1 і 3 липня відповідно. Дати реєстрації електронних кабінетів вступників до магістратури, прийому документів, рекомендацій також перенесені на місяць.
Крім того, розширено категорії вступників, які можуть скористатися правом на переведення на вакантні місця держзамовлення (особи, у яких один з батьків (усиновлювачів) був поліцейським, який загинув або визнаний судом безвісти зниклою особою під час виконання ним службових обов'язків).
В умовах прийому також закріплено право іноземців та осіб без громадянства, в тому числі іноземних українців, які постійно проживають в Україні, осіб, визнаних біженцями, і осіб, які потребують додаткового захисту, на отримання вищої освіти нарівні з громадянами України, в тому числі за рахунок коштів державного або місцевого бюджету за умови виконання таких же вимог до вступу, як і для громадян України.
У МОН зазначили, що оновлені умови прийому приведено у відповідність до прийнятих 18 грудня 2019 року змін до закону «Про вищу освіту». Зокрема, передбачено можливість подання мотиваційного листа, скасовано обов’язковість проведення додаткових вступних випробувань для вступників на магістратуру, які здобули ступінь вищої освіти за іншою спеціальністю тощо.