У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розробили законопроект, згідно з яким для знесення будинку достатньо згоди 75% мешканців замість 100% наразі, а коефіцієнт відшкодування визначатиме місцева влада. Про це в розповів заступник голови Мінрегіону Лев Парцхаладзе в інтерв’ю «РБК-Україна».
За його словами, проголосований у 2006 році закон, що регулює порядок знесення будівель, так і не запрацював.
«Одними з ключових проблем цього документа було обов'язкове рішення 100% всіх мешканців будинку про його знесення і те, що коефіцієнт відшкодування за старе житло становив 1,5 – іншими словами, при переїзді в новий будинок вам повинні були дати квартиру на 50% більше, ніж у старій «хрущовці». Це зараз неможливо», – пояснив він.
У зв’язку з цим у міністерстві розробили новий законопроект.
«Тепер ми пропонуємо місцевим радам самим визначати коефіцієнт відшкодування. Крім того, запропонували, щоб для ухвалення рішення про знесення було достатньо голосів 75% власників квартир. Але крім цього, ми ввели обов'язкову низку питань, які захищають інтереси людей. Приміром, що дуже важливо, – спочатку повинен будуватися пусковий будинок, куди переселяються мешканці з 2-3 старих будинків, і тільки після цього старі будинки зносяться і на їх місці будуються нові», – пояснив Парцхаладзе.
Нагадаємо, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ затвердило нові державні будівельні норми, згідно з якими в Україні збільшили висотні обмеження громадських будівель зі 100 метрів до 150 метрів.