Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства оприлюднив інструкцію щодо практичної реалізації процедури прийняття в експлуатацію самобудів.
Як відомо, 27 травня, вступив в дію закон про безоплатне оформлення права власності на нерухоме майно, побудоване до 2011 року без дозволу на будівництво.
Згідно з повідомленням Міністерства, процедура легалізації будинків складається з чотирьох кроків. По-перше, необхідно звернутись до БТІ або до будь-якого експерта з техінвентаризації та укласти договір на проведення техінвентаризації, і, як результат, отримати технічний паспорт на житловий будинок.
По-друге, слід отримати звіт про техобстеження. По-третє, необхідно звернутися в Держархбудінспекцію (перелік територіальних підрозділів), подати техпаспорт, звіт про техобстеження, документи на землю та заповнену декларацію про готовність будинку до експлуатації. Як результат вашу декларацію мають зареєструвати.
І, по-четверте, необхідно подати в орган державної реєстрації заяву із зареєстрованою декларацією та додатками. Про необхідний перелік додатків попередньо слід дізнатись в органах реєстрації (необхідний вам підрозділ у регіонах дивіться тут).
Нагадаємо, закон передбачає можливість введення в експлуатацію індивідуальних житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, а також споруд сільськогосподарського призначення I і II категорії складності, побудованих у період з 1992 до 2011 року.
У міністерстві зазначають, що абсолютна більшість приватних будинків, які планується ввести в експлуатацію за цим порядком, мають площу до 300 кв. м. Крім того, згідно з повідомленням, до 31 грудня 2015 року приймати в експлуатацію такі об'єкти будуть органи державного архітектурно-будівного контролю безоплатно.