Міністерство соціальної політики розробило законопроект про нову систему допомоги малозабезпеченим громадянам для започаткування власної справи. Про це заявив голова відомства Андрій Рева, інформує прес-служба міністерства.
За словами міністра, законопроект розроблений на основі досвіду пілотного проекту «Рука допомоги» за підтримки Світового банку, який понад рік діє в трьох областях (Львівській, Харківській та Полтавській) і в окремих територіальних громадах Донецької, Житомирської та Чернігівської областей.
Він передбачає допомогу в працевлаштуванні та організації власної справи для членів малозабезпечених сімей і внутрішньо переміщених осіб.
«Ми бачимо, що досвід пілотного проекту «Рука допомоги» довів свою здатність і ефективність. Очевидно, що пора його поширити на всю країну. Тому ми розробили відповідний законопроект, який будемо подавати до Верховної Ради», – заявив Рева.
За словами міністра, проект відрізняється від попередніх тим, що не передбачає надання «живих» грошей.
«Головне, що ми зробили – це відійшли від практики надання безповоротної фінансової допомоги підприємцям. Ідея полягала в тому, щоб людина написала бізнес-план, а ми могли б придбати необхідне обладнання та матеріали, допомагали в період становлення. Це та ж ідея, яка реалізована в інших країнах у вигляді бізнес-інкубаторів», – пояснив Рева.
За даними Мінсоцполітики, станом на 1 грудня 243 людини в пілотних регіонах захистили бізнес-плани, 213 з них вже отримали фінансову допомогу, і ще 30 чекають на її отримання найближчим часом. З них 115 – у Львівській області.
В межах проекту його учасники можуть отримати безвідсоткову поворотну фінансову допомогу (мікрокредит) на обладнання та матеріали для початку бізнесу. Сума такого мікрокредиту може становити до 40 прожиткових мінімумів, нині це близько 70 тис грн.
При цьому повертати потрібно тільки різницю між сумою фіндопомоги і сплаченими за три роки податками і зборами. У разі, якщо учасник стає роботодавцем для двох інших учасників – фінансова допомога стає повністю безповоротною.
Крім фінансування, учасники проекту на старті своєї підприємницької діяльності отримують консультаційну підтримку і супровід в підготовці бізнес-плану.
До слова, 2017 року на Львівщині три жінки, що переїхали зі Сходу та анексованого Криму, отримали фінансову допомогу у межах проекту, який підтримало МЗС Литовської республіки. Анна Жукова відкрила кав’ярню «Маленький принц» у Червонограді, Олена Немировська – центр флай-йоги «Сині птахи» у Львові, а Наталя Кузнецова готується відкрити першу у Львові фотостудію для тварин «ArtPet».