Мінсоцполітики звинуватило ЗМІ в кампанії проти себе через боротьбу з фальшивими переселенцями

12:12, 4 квітня 2016

Міністр соціальної політики Павло Розенко заявив, що в результаті роботи, яку проводить Мінсоцполітики спільно зі Службою безпеки України щодо перекриття злочинних схем, побудованих на соціальних виплатах переселенцям, розпочалася масована інформаційна кампанія проти керівництва Мінсоцполітики та СБУ.

«Ми розпочали боротьбу з “липовими” переселенцями, ми перекриваємо схеми, побудовані на соцвиплатах переселенцям. Ми фактично проводимо верифікацію тих людей, які зареєстровані як вимушені переселенці. Спільно зі СБУ на сьогодні перекрито схем на мільярди гривень. Внаслідок цієї роботи, внаслідок того, що ми почали реально боротися з відтоком бюджетних коштів на окуповані території, почали боротися з корупцією, в тому числі в органах міграційної служби, органах соцзахисту, Пенсійного фонду, в місцевих органах влади, проти керівництва і Мінсоцполітики, і СБУ розпочата масована інформаційна кампанія, і вчорашня стаття у шанованому виданні є, на жаль, одним із прикладів такої кампанії», – заявив міністр в ефірі одного з телеканалів, інформує прес-служба Мінсоцполітики.

Водночас він наголосив, що Мінсоцполітики та СБУ продовжать верифікацію соціальних виплат.

«Але ми чітко знаємо, що діємо правильно. Нас не зупинити. Ми будемо рухатися далі і наводити порядок у системі соціальних виплат», – наголосив він.

Коментуючи інформацію одного з видань щодо розбіжностей у списках переселенців Міжвідомчого координаційного штабу і Міністерства соціальної політики, Розенко наголосив, що списки переселенців Міжвідомчого штабу і Мінсоцполітики – це абсолютно різні списки, які ніколи не збігалися і збігатися не можуть.

«Їх взагалі некоректно порівнювати. Звинувачувати нас у тому, що вони не співпадають, – це все одно, що звинувачувати “Динамо” (Київ) у тому, що там не грає Мессі», – зауважив міністр.

Розенко вкотре нагадав, що на всі соціальні виплати переселенцям – пенсії, допомоги тощо – на рік виділяється близько 30-33 млрд грн.

«І проблема в тому, що через шахрайські схеми частина цих коштів іде на окуповану територію і є частиною доходів, в т. ч. представників терористичних угрупувань», – зазначив він, наголосивши, що робота щодо верифікації соціальних виплат і перекриття злочинних схем триватиме.

1 квітня в газеті «Дзеркало тижня. Україна» вийшов матеріал «Мертві душі і живі гроші», автор якого зауважує, що відповідні органи влади два роки знали про потоки «пенсійного туризму» і нічого не робили для того, щоб їх припинити. Видання наголошує на різниці даних Міжвідомчого координаційного штабу з питань соціальної допомоги переселенцям та Міністерства соціальної політики.

У матеріалі пояснюється, що штаб просто узагальнює і публікує оперативну інформацію про переселенців, які прибули на підконтрольну Україні територію і, на їхнє звернення, були тимчасово розміщені регіональними штабами в регіонах України. Натомісьть Мінсоцполітики веде Єдину інформаційну базу даних про переселенців, до якої зараховані всі, хто звернувся по відповідну довідку, у тому числі й ті, хто відмовився від тимчасового розміщення, а також ті, хто тимчасово виїжджає з території, непідконтрольної Україні, для отримання пенсії та інших соціальних виплат.

Видання наголошує, що дані штабу є меншими приблиззно на 700 тисяч, ніж дані міністерства.

«То з чим чи з ким, дозвольте запитати, так відчайдушно бореться сьогодні п. Розенко? Із самим собою? І чому за цією дивною боротьбою мовчки спостерігає міністр внутрішніх справ Аваков, який у темі? Чи у схемі? І в чому все-таки підтримує очільника Мінсоцполітики голова СБУ Грицак? Адже з моменту створення штабу СБУ має там свого представника і знає про причини розбіжностей у даних двох відомств. А з липня минулого року (із запровадженням електронних перепусток) СБУ може відстежувати пересування переселенців та фіксувати точний час перебування кожного на тій або іншій території. Тобто реально знати, хто і де насправді мешкає. Варто було тільки захотіти порівняти цифри й пошукати відповіді на очевидні запитання. Якщо ж проявити ініціативу СБУ не дає відсутність чіткої державної позиції щодо цього або, припустімо, Єдиного державного реєстру переселенців (…), то чому служба вже рік мовчить про такі “перешкоди”?» – запитується у матеріалі.