Міністерство цифрової трансформації України (Мінцифри) запустило сайт, який дає змогу виміряти швидкість інтернету та залишити відгук про його якість для подальшого створення карти покриття країни інтернетом.
Міністерство повідомило, що в найближчі п'ять років прагне забезпечити 100-відсоткове покриття населених пунктів і їхніх соціальних об’єктів високошвидкісним інтернетом.
«Для цього нам потрібна якісна інформація про реальне покриття, якої досі ще ніколи не було в Україні. Сьогодні ми запускаємо сайт broadband.gov.ua, який дасть можливість жителям України приєднатися до цієї справи. Сайт є прототипом майбутньої карти інтернету України», – сказано в повідомленні.
Міністерство визначило своїм завданням виявити, чи відповідає швидкість у наявних мережах заявленій, де в Україні взагалі немає покриття мережі, а також які соціальні об’єкти в регіонах мають доступ до інтернету.
На цьому сайті кожен житель і гість України може повідомити, чи є в нього інтернет і з якою швидкістю він працює. Швидкість з'єднання визначається автоматично, після проходження speedtest. Дані можна залишити, зокрема, анонімно.
Міністерство також зібрало офіційну статистику з підключення до інтернету українських шкіл і планує перевірити цю інформацію за допомогою зазначеного сайту. «Вчителі, учні, батьки, а також оператори інтернету можуть залишити на сайті свій відгук про реальну ситуацію з інтернетом у школах. Наше завдання – провести інтернет у заклади, де взагалі немає доступу, й забезпечити високу швидкість з'єднання у школах, які вже підключені до мережі», – наголошується у повідомленні Міністерства цифрової трансформації.
Крім того, міністерство й надалі збиратиме офіційну статистику з підключення соціальних об'єктів до інтернету.
«На черзі – лікарні, дільниці поліції, бібліотеки тощо. І цю інформацію ми також плануємо перевірити, як і дані про підключення в школах», – заявляють у міністерстві.
Відомство розраховує отримати достовірну інформацію про реальне покриття, на основі якої зможе ухвалювати зважені рішення, користувачі зможуть поліпшити якість доступу в своєму регіоні, а оператори, у свою чергу, отримають дані для розширення і вдосконалення своїх мереж.