У 2008 році через непрофесійні дії нинішньої міської ради було скорочено близько 2 тис. працівників комунальних підприємств Львова, що призвело до збільшення обсягів роботи тих працівників, які продовжують працювати, причому такі дії не призвели до покращення життєдіяльності міста загалом. Про це 30 березня на прес-конференції повідомив голова ЛМОГО „Львівська громада” Орест Парубчак.
"У львівських комунальних підприємствах (колишніх ЖЕКах) у 2008 році скорочено 17% працівників, у тому числі 31% робітників, 10% двірників. Скорочення відбулися відповідно до рішень виконкому Львівської міськради від 30.05.2008 та від 30.01.2009, якими затверджено уніфіковану організаційну структуру та рекомендований штатний розпис ЛКП при обслуговуванні житлового фонду. І раніше працівників в ЛКП бракувало, аби покращити життєзабезпеченість міста, натомість працівників звільнили", - зазначив Орест Парубчак.
За словами виконавчого директора ЛМОГО "Львівська громада" Миколи Оверка, минулого року у "Львівелектротранс" скоротили 300 кондукторів, мотивуючи, що немає коштів. "За січень-лютий цього року у порівнянні з цими місяцями минулого року "Львівелектротранс" втратив на перевезенні 2,5 млн пасажирів. Збільшення контролерів і запровадження купування квитків у водіїв не призвело до очікуваних результатів, а навпаки створило багато незручностей для пасажирів, - заявив Микола Оверко. - Також планується ліквідувати трамвайне депо на вул. Городоцькій, що призведе до скорочення близько 150 кваліфікованих працівників".
Також, як запевнив Орест Парубчак, у ЛМКП "Львівводоканал" проводиться реорганізація: у підрозділі, який веде облік споживання води, скорочується 64 працівники, що унеможливлює вести повноцінний облік споживання води населенням та підприємствам Львова. "Якщо раніше 1 інспектор мав 600 абонентів, то тепер він має - 3 тис.", - поінформував О.Парубчак.
Як запевнили чільники "Львівської громади", міські організації уже написали та скерували необхідні листи до керівництва міста, з тим, що скорочення підвищують соціальну напругу у місті, а також можуть спровокувати незворотні процеси життєзабезпечення Львова.