Мін'юст хоче скоротити держапарат на 50%, але зарплати держслужбовців стануть конкурентними

17:17, 5 серпня 2014

Кількість державних службовців в Україні вже найближчим часом має скоротитися на 30-50%, водночас фонд заробітної плати чиновників буде повністю збережено.

Відповідні ініціативи уряд подав до парламенту у законопроекті «Про спрощення надання адмінпослуг та оновлення державного апарату» та прийняті у першому читанні, зазначив на брифінгу міністр юстиції Павло Петренко, повідомляє прес-служба міністерства.

«У державному апараті нині працює понад 250 тисяч чиновників. Ефективність їхньої роботи, порівняно з вітчизняним приватним сектором, вкрай низька. Тому ми плануємо значне скорочення штату працівників державного апарату, яке сягне 30-50%», – сказав Петренко.

Він зазначив, що низькі зарплати – одна з головних причин виникнення побутової корупції. Тому, під час скорочення кількості працівників, буде повністю збережено фонд заробітної плати, і ті особи, які прийдуть на посади, отримають реальну конкурентну заробітну плату.

«Державний службовець, який отримує зарплату в 1200 грн не може бути ефективним. В таких умовах він змушений заробляти на життя тими повноваженнями, які має, щоб прогодувати себе і свою сім’ю», – констатував Петренко.

Міністр зауважив, що у час, коли Україна постала перед викликом зовнішньої військової агресії і значних проблем в економіці, державний апарат має складатися з нових, мотивованих, професійних і патріотичних людей.

«Ми проведемо повне очищення та переатестацію працівників державного апарату. Насамперед, це стосується представників судових та контрольних органів», – запевнив він.

На переконання міністра, важливою складовою при відборі нових чиновників, представників судових органів та органів прокуратури має бути перевірка їхнього майнового стану.

«Це нонсенс, коли ці особи за офіційними даними бідні, як церковні миші, а їхні родичі змогли стати настільки успішними бізнесменами, що їм би й Рокфеллер позаздрив», – зазначив Петренко.