Міністерство юстиції України та Національна поліція підписали меморандум про співпрацю у сфері боротьби з рейдерством.
Як передає «Інтерфакс-Україна», відповідний меморандум у понеділок, 12 вересня, у Києві підписали голова Нацполіції Хатія Деканоідзе і міністр юстиції Павло Петренко.
«Меморандум не буде ефективним, якщо не буде єдиної політичної волі», – сказала Деканоідзе під час підписання документа.
Вона поскаржилася, що нині немає належної законодавчої бази для притягнення до відповідальності людей, причетних до рейдерських захоплень. «Існують охоронні фірми, які займаються рейдерством. Дуже сподіваюся, що буде воля для перегляду роботи таких фірм», – сказала очільниця Нацполіції.
Вона також висловила надію на те, що міністр юстиції зможе докласти всіх зусиль для того, щоб меморандум «не був просто папірцем».
«Для боротьби з рейдерством потрібна законодавча база, ефективна судова система і єдина політична воля», – підсумувала Деканоідзе.
Міністр юстиції у свою чергу наголосив, що правоохоронним органам необхідно дати дієвий механізм для боротьби з рейдерством. Петренко звернувся до колег з Генпрокуратури і Національного антикорупційного бюро України з пропозицією про співпрацю.
Крім того, міністр закликав українських підприємців і громадян звертатися в Мін’юст і Нацполіцію за кожним фактом протиправних дій, які стосуються зазіхання на власність.
Журналістам міністр юстиції пояснив, що вже кілька місяців Мін’юст і Нацполіція співпрацюють у сфері боротьби з рейдерством. «А цей меморандум фактично передбачає введення автоматичного обміну інформацією», – сказав він.
Петренко розповів, що, до прикладу, коли на адресу комісії Мін’юсту надійде скарга із зазначенням зловживання тих чи інших осіб-реєстраторів або представників так званого бізнесу, які займаються рейдерством, Комісія, не очікуючи розгляду самої скарги, в автоматичному режимі передає цю інформацію в Нацполіцію, щоб поліція могла провести оперативну перевірку.
«Завдання цього меморандуму – оперативний обмін інформацією, щоб Нацполіція могла своєчасно починати оперативно-розшукові дії, фіксувати контакти тих чи інших осіб, які причетні до рейдерської групи, і потім доводити справу до реального ув’язнення не лише виконавців, а й замовників рейдерського захоплення», – розповів міністр.
За його словами, це основна мета підписаного меморандуму.
Нагадаємо, за останні кілька тижнів в Україні сталося щонайменше два рейдерські захоплення: одне – на Київщині, інше – в Черкасах.