Міністерство юстиції України завершило підготовку проекту державно-приватного партнерства щодо реалізації ініціатив з будівництва нових СІЗО у Києві та Львові. Незабаром розпочнуть конкурс на пошук інвесторів для реалізації цих проектів. Про це йдеться в анонсі, опублікованому на сайті Мін’юсту.
Як пояснив ZAXID.NET речник управління Державної пенітенціарної служби у Львівській області Мирослав Демків, за планами, інвестор, який збудує новий СІЗО у Львові, отримає у приватну власність приміщення діючого СІЗО на вул. Городоцькій, 20.
«Побудова нового приміщення буде здійснюватись за принципом державно-приватного співробітництва. Міністерство юстиції здійснює пошук інвестора, який збудує новий ізолятор. Після цього йому передадуть приміщення діючого СІЗО», – пояснив Мирослав Демків.
В анонсі на сайті Мін'юсту також сказано, що основні характеристики проектів та вимоги до пропозицій інвесторів опублікують на сайті Міністерства юстиції України в останній декаді січня 2017 року. Після цього оголосять конкурс на пошук інвесторів, які реалізують проекти з будівництва нових СІЗО у Львові та Києві.
Як повідомляв ZAXID.NET, нове приміщення львівське СІЗО збудують на вул. Збиральній у промисловій зоні Сигнівка. Воно буде розраховане на 1200 ув’язнених та обладнане спортивним майданчиком і тренажерами. Рішення про перенесення ізолятора з центру міста два роки тому ухвалили на сесії Львівської міської ради.
Що буде у старому приміщенні, наразі не відомо, адже поки немає його потенційного власника. Проте, за словами начальниці управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілії Онищенко, архітектуру будівлі буде збережено.
«Будинок СІЗО на Городоцькій не є пам'яткою архітектури. Але зруйнувати чи кардинально перепланувати її не можна, адже це – однозначно цінна для історії будівля», – зазначила в коментарі ZAXID.NET Лілія Онищенко.
Додамо, що будівля, в якій розташований Львівський СІЗО, є найстарішою діючою в’язницею України. Будинок побудовано в 1614 році як монастир Святої Бригіди. У 1784 році будинок переобладнали під в'язницю, відому під назвою «Тюрма Бригідки». З 1946 року установа функціонує як місце попереднього ув'язнення – слідчий ізолятор.