Українці найчастіше стикалися з корупцією під час спілкування з міліціонерами, при розгляді справ у судах, у сфері охорони здоров'я та освіти. Про це йдеться у звіті Міністерства юстиції про рівень корупції в Україні.
Як пише газета «Коммерсанть-Украина», під час підготовки звіту «Про результати проведення заходів щодо запобігання та протидії корупції в 2011 році» міністерство спиралося на інформацію правоохоронних структур, громадських та міжнародних організацій. У звіті, який тепер складатимуть щорічно, сказано, що 2011 року органи прокуратури і МВС виявили близько 17 тис. посадових злочинів - на 25% більше, ніж 2010 року, причому найбільш поширеним її видом є хабарництво.
«Рівень корупції в Україні має дуже високі показники і залишається стабільним протягом останніх 10 років. 83% населення сприймають корупцію як звичайне явище», - йдеться в документі.
«У нас високий рівень толерантності до цього явища. Люди самі готові давати хабара - порушують правила дорожнього руху і вже готують гроші, щоб дати їх інспектору. Глава МВС Віталій Захарченко бореться з корупцією. Зараз в МВС створені спеціальні робочі групи. За підсумками їх діяльності в УБОЗ буде створено окремий підрозділ з боротьби з корупцією», - заявив Поліщук.
Згідно зі звітом, один з найбільш високих рівнів корупції відзначений у судах. Так, 12% українців стикалися з корупцією під час судових розглядів.
«Середній розмір неофіційних платежів становить 1320 грн, більшість таких сум перевищує 2000 грн», - йдеться у звіті.
У звіті Мін'юсту наголошується, що в 2011 році система охорони здоров'я за сприйняттям корупції «наздогнала судову систему і міліцію». Автори звіту вказують, що при первинному зверненні до медиків неофіційна подяка лікарю може досягати 200 грн.