Мир із присмаком поразки

«Шахтар» програв «Динамо» боротьбу за чемпіонство

08:50, 27 квітня 2015

Українське «ель класико» завершилось рахунком 0:0, що фактично гарантувало динамівцям чемпіонство. Після матчу розчарований Мірча Луческу привітав столичний клуб із заочним здобуттям титулу чемпіона України і вкотре пожалівся на нелегку ситуацію у розташуванні «Шахтаря».

Мірча констатував: «Шахтар» більше не люблять. Головний наставник «гірників» навіть сказав, що з наступного сезону «Шахтар» може виступати у Києві, адже яка різниця, де грати, якщо ти постійно граєш на виїзді?

Суха нічия, суперечки на полі, задимлена «Арена Львів», розчарований Луческу і динамосимпатії місцевої публіки – головний матч весни 2015 року запам’ятається низкою моментів, які на перший погляд не означатимуть нічого, а насправді означатимуть все.

«Це була рівна гра»

«Шахтар», як завжди, був швидким та небезпечним в атаці, однак влаштувати нервовий прийом киянам не спромігся. «Динамо» захищалось майже усією командою – кияни поступалися донеччанам і за швидкістю, і за кількістю моментів, і під завісу першого тайму склалося враження, що до завершення зустрічі їх просто не вистачить. Після напруженого матчу із «Фіорентиною» у чвертьфіналі Ліги Європи Сергій Ребров вирішив не кидати своїх хлопців на амбразуру, тому динамівців цілком влаштовувала суха нічия.

Однак попри це ніхто не скасовував принциповість матчу. У другому таймі так поготів – гравці більше фолили і падали, аніж грали. У кількох моментах дійшло до абсурдного – Луїс Адріано копнув Андрія Ярмоленка, а Даріо Срна грубо зіграв проти Віторіну Антунеша. Ще в інший момент капітану «Динамо» Олександру Шовковському довелося покидати власні ворота і бігти заспокоювати розпалених футболістів обох команд. Майже увесь другий тайм минув під численні суперечки гравців із головним суддею Анатолієм Жабченком.

Невидимий Ярмоленко

Півзахисник київського «Динамо» Андрій Ярмоленко не повинен був зіграти у матчі проти «Шахтаря», оскільки отримав перебір жовтих карток у попередньому турі. Кияни подали апеляцію на рішення судді у матчі із «Волинню» і КДК ФФУ скасував жовту вінгеру «Динамо».

Впродовж цілого тижня перед українським «ель класико» не вщухали словесні баталії між представниками «Динамо» і «Шахтаря», чи має право Ярмоленко зіграти у цьому матчі. Зі шухляд на публіку полетіло багато брудної білизни, демонстрацією якої не вартувало пишатись жодній зі сторін. Тим більше на ділі вийшло так, що «Динамо» цілком спокійно могло обійтися без Андрія Ярмоленка у цьому матчі, якого майже не було видно на полі.

Майже як вдома

Для будь-якого вболівальника симпатії львівської публіки не становили жодної інтриги – у принциповому протистоянні «Шахтаря» і «Динамо» львів’яни за старою дружбою завжди підтримують киян. Однак те, що 34-тисячна «Арена Львів» перетвориться на 12-го гравця «Динамо», не очікував ніхто. Складалося враження, що «Шахтар» ніби й не грав до цього у Львові – публіка не реагувала на проходи Тейшейри чи Адріано, однак із величезним запалом гнала вперед Кравця, Ярмоленка чи Антунеша.

Фани «Динамо»Фото: Павло Паламарчук.

Домашньої атмосфери «Динамо» додавали тисячі вболівальників київського клубу, для яких керівництво команди напередодні винайняло цілий потяг до Львова. Безперечно, фани львівських «Карпат», які у той же день святкували розгромну перемогу над «Олімпіком», приєдналися до своїх друзів. До середини другого тайму вболівальники розійшлися не на жарт і використали, напевне, сезонний запас піротехніки. Над «Ареною Львів» спустився такий густий туман, що арбітру довелося на кілька хвилин зупинити матч.

«Шахтар» покине Львів?

Звісно, що Мірча Луческу міг сказати такі слова під впливом емоцій. Нічия у Львові зміцнила розрив між донецьким та київським клубом, який становить 5 очок. Тим більше, що до завершення сезону залишилось 5 турів, в яких «Динамо» гратиме проти «Говерли», «Карпат», двох «Металургів» та «Дніпра». Відповідно, бій у Львові став останнім для «гірників» у битві за цьогорічне чемпіонство.

Мірча пожалівся, що «гірникам» складно, адже вони «грають проти всіх на виїзді, ще й трибуни вболівають проти». Тренер додав, що раніше «Шахтар» любили більше, а тепер ні.

Олександр Кучер робить селфі із фанами «Шахтаря». Фото: Павло Паламарчук.

«Чемпіонство залежало від сьогоднішнього матчу. Навіть якщо б ми виграли сьогодні, шансів виграти чемпіонат у нас немає. Ми всі ігри граємо на виїзді. «Шахтар» довгий час був чемпіоном. Тепер буде «Динамо». Я хотів би привітати їх, вони заслуговують це. Напевно вони використовували і складні умови, в яких довелося грати «Шахтарю».

Емоційний Мірча Луческу. Фото: ФК «Шахтар».

Прикро й гірко мені усвідомлювати, що вся публіка вболівала проти нас, хоч ми привезли до Львова Лігу чемпіонів. Мені здається, що ми могли цю гру проводити і в Києві. Можливо, подумаємо над тим, щоб проводити в майбутньому матчі у столиці», - розповів після гри Луческу.

***

У сухому залишку після цього матчу напрошується одразу кілька висновків. Перший: вітати «Динамо» з чемпіонством поки що рано, однак усе складається для того, аби кияни вперше з 2009 року нарешті здобули титул чемпіона України. Другий: попереду українських вболівальників чекає надзвичайно цікава боротьба за друге місце у турнірній таблиці УПЛ, а відповідно – за путівку до Ліги чемпіонів, адже наразі різниця очок між «Шахтарем» і «Дніпром» становить усього один бал.

Третій: взаємні розшаркування донецького клубу і львівської публіки вичерпали себе. «Шахтар» продовжуватиме виступи у Львові, адже «гірники» уклали річну угоду з «Ареною Львів», тим більше, що право на проведення єврокубків в Україні мають лише два стадіони, і один з них – у Львові. Однак сподіватися на те, що «Шахтар» матиме суттєву підтримку у столиці Галичини – марна справа. Вартує лише порівняти, як мляво підтримували «гірників» у матчі з «Баварією» і як щиро гнали «Динамо» вперед у матчі проти «Шахтаря». Однак це, як кажуть, вже зовсім інша історія.