Мир, вибори і шлях в ЄС

Про що говорив президент України Петро Порошенко на сесії ПАРЄ

16:47, 26 червня 2014

У четвер, 26 червня, президент України відвідав Страсбург, де виступив на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи. Відразу після завершення сесії члени української делегації ПАРЄ не забарилися з коментарями виступу Петра Порошенка. Так, голова української делегації в асамблеї Іван Попеску заявив, що виступ президента – це «однозначний успіх України». А депутат з «Батьківщини» Володимир Ар’єв, який перебуває у Страсбурзі, зазначив, що від виступу президента України в усіх членів ПАРЄ «дуже позитивне враження».

ZAXID.NET пропонує добірку найважливіших заяв українського президента, які прозвучали сьогодні у Страсбурзі.

Або мирний план, або…

Мирний план Порошенка став однією з найважливіших тем до обговорення на нинішній сесії ПАРЄ. Теза президента з цього приводу прозвучала так: «Якщо наші умови щодо мирного плану не будуть прийняті, то ми ухвалимо дуже важливе рішення».

За словами Порошенка, у п’ятницю, 27 червня, знову збереться тристороння контактна група у складі представників України, Росії та ОБСЄ. Крім того, президент повідомив, що терористи висловили бажання взяти участь у цій зустрічі, під час якої й вирішиться, чи погоджуються вони на умови мирного плану.

При цьому Порошенко заявив, що з боку російської сторони нема достатньої підтримки реалізації мирного плану з врегулювання ситуації на сході України. За словами президента, з Росії на територію України заходять нові добре оснащені бойовики.

«Підтримайте мирний план діями, а не словами, оскільки такими діями ми зупинимо смерті цивільних і військових людей, які захищають суверенітет і територіальну цілісність держави. Ми чекаємо такий дій», - наголосив Петро Порошенко.

Він також повідомив, що Україна запропонувала ОБСЄ посилити співпрацю по моніторингу ситуації у східних регіонах. Зокрема, йдеться про встановлення жорсткого нагляду з елементами контролю ситуації на місцях.

«Ми запросили їх (ОБСЄ, - ред.) на кожен блокпост і готові офіційно залучити російських представників до моніторингу кордону, щоб переконатися у жорсткому дотриманні взятих на себе зобов’язань з українського боку», - заявив президент.

«Наше завдання – перейти від режиму бойової охорони кордону до режиму її надійного контролю. Якщо буде контроль на кордоні, то припиниться незаконний потік найманців, танків, бронетехніки і важкого озброєння на територію України», - додав Порошенко.

Мир настане до кінця року

За словами українського президента, найважче питання для нього сьогодні – це мир і безпека, чого він планує досягти до кінця року.

«Я переконаний, що питання війни і миру, безпеки, будуть вирішені в цьому році, тому що правда на нашому боці, Господь Бог на нашому боці, Європа, весь світ на нашому боці», - заявив Порошенко.

Також він наголосив, що Європа повинна створити нову модель збереження миру з огляду на агресію Росії проти Грузії у 2008 році та України у 2014 році.

«Післявоєнна модель (збереження миру – ред.) була зруйнована, і зараз на наші з вами плечі лягає відповідальність створення нової моделі», - зазначив президент.

Вибори до парламенту – у жовтні

Говорив Петро Порошенко і про політичні зміни, які повинні відбутися в Україні. Зокрема, президент висловив сподівання, що дострокові вибори до Верховної Ради відбудуться у жовтні цього року.

«Найбільш демократичний шлях (представництва політичних партій у владі, - ред.) – це дострокові парламентські вибори, які і збираюсь оголосити і сподіваюсь, що вони відбудуться вже у жовтні цього року», - заявив Порошенко.

Президента запитували також про можливу заборону діяльності Комуністичної партії України, на що він відповів: «Якщо Компартія не отримає підтримки своїх прихильників,  це, на мою думку, найкращий спосіб зняти партію з політичної арени».

«Винні у вбивствах на Майдані будуть покарані»

Петро Порошенко заявив, що Україна підтримує ініціативу міжнародного розслідування розстрілів у Києві 18-20 лютого та в Одесі 2 травня.

«Ми готові до відкритої співпраці (з Радою Європи, - ред.) для того, щоб весь світ прозоро пересвідчився, що винні у цих трагедіях будуть притягнуті до відповідальності», - наголосив президент.

Нагадаємо, на початку травня у Страсбурзі відбулося засідання міжнародної слідчої комісії з розслідування подій на Майдані у Києві. 7 травня під час зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель Порошенко звернувся за допомогою до німецьких фахівців щодо проведення токсикологічної експертизи подій в Одесі 2 травня.

Євросоюз – еталон і шанс

Порошенко заявив, що Євросоюз – це еталон успішної держави, перевірена часом модель реформ. І вибір України – це розбудова міцної демократії, яка займе гідне місце в родині європейських держав.

«Наш шлях лежить до Європейського союзу», - наголосив Порошенко, додавши при цьому, що завтра, 27 червня, він як президент України підпише угоду про асоціацію з ЄС.

Цю угоду, наголосив президент, Україна почне імплементувати негайно – відразу після підписання.

«Україна стала на шлях економічної інтеграції та політичної асоціації з Європейським союзом. Шанс, який ми маємо, обов’язково буде використаний. Реформи назріли і перезріли», - зазначив Порошенко.