17 жовтня в Україні відновлює роботу місія Міжнародного валютного фонду, яка повинна проаналізувати економічну ситуацію в країні та вивчити заходи уряду щодо її стабілізації.
Висновки чиновників МВФ безпосередньо впливають на умови відкриття нової кредитної лінії для України, інформує «Комерсант-Україна».
Попередня програма stand-by завершилася у 2012 році. Відтоді українська влада заявляє про необхідність відкриття нової кредитної лінії обсягом близько 15 мільярдів доларів.
Ці кошти в першу чергу необхідні для проведення виплат за попередніми кредитами МВФ – у жовтні-листопаді 2013 року країні належить виплатити фонду три транші на суму 1,57 мільярда доларів. Ще 2,5 мільярда доларів потрібно виплатити в 2014 році.
Нездатність уряду продовжити співпрацю з МВФ серйозно позначається на економіці України і реальному секторі. У вересні міжнародне рейтингове агентство Moody`s знизило суверенний рейтинг України до переддефолтного рівня Саа1, назвавши однією з причин такого кроку зменшення ймовірності підписання угоди з МВФ у зв'язку з наближенням президентських виборів 2015 року.
11 жовтня у Вашингтоні директор Європейського департаменту фонду Реза Магаді заявив, що Міжнародний валютний фонд поки не бачить з боку України такої відкритості, яка необхідна для діалогу про нову програму співпраці.
У липні цього року заступник керівника департаменту зовнішніх зв'язків МВФ Вільям Мюррей заявив, що Міжнародний валютний фонд може ухвалити рішення про відновлення програми співробітництва з Україною в листопаді, після того, як країну відвідає місія Фонду.