Міська рада Львова демонтує МАФи з алкоголем та ломбардами

Близько 10% МАФів зникнуть з вулиць міста

12:56, 26 грудня 2019

З переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності Львова виключили МАФи, які працюють з порушеннями. Окрім того, з переліку вилучили кіоски, де торгують алкоголем та працюють ломбарди, лотереї, видають швидкі кредити. Відповідне рішення прийняли депутати Львівської міської ради під час засіданян сесії 26 грудня.

Як зазначив заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач, близько 10% львівських МАФів виключили з переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності. Загалом у переліку залишилось 1358 МАФів. Таке рішення прийняла спеціальна комісія міської ради, яку очолює Зубач.

З переліку тимчасових споруд вилучили ті МАФи, основною діяльністю яких є продаж алкоголю, а також ті, де діють ломбарди, лотереї та кредитні установи. Також з переліку вилучили кіоски, які не офрмили документи на свою діяльність та ті, які розбудувались на більшу площу, ніж дозволено.

«90% МАФів зберігаються у наступній комплексній схемі, решту вилучаємо через суттєві порушення. По-перше, це ті, де не були переоформлені документи, по-друге, це ті, де виявлено суттєву невідповідність фактичної площі тій, яка прописана документах. І третє, це є ті тимчасові споруди, де в основному здійснюється торгівля алкогольними напоямя. Для міста це є принципова позиція, що алкоголь треба забирати з тимчасових споруд. І так само ми вилучили споруди, де працюють видачі швидких кредитів, ломбарди і лотереї. Це діяльність, яка потребує відповідних умов, а давати кредити на вулиці чи брати мано у ломбарди – це неправильно», – пояснив Любомир Зубач у коментарі ZAXID.NET.

За його словами, відтепер Львівська міська рада буде здійснювати демонтаж МАФів, які працюють з порушеннями. Раніше мерія вирішували питання демонтажу через суд.

Нагадаємо, 4 квітня депутати Львівської міської ради прийняли рішення про заборону продажу алкоголю у міських МАФах. Після цього власники МАФів почали пікетувати міську раду та судитись. Щоб вирішити конфліктну ситуацію у міській раді створили спеціальну комісію за участі підприємців, чиновників та представників різних середовищ, яка мала напрацювати компромісне рішення.