Львівські депутати прийняли бюджет розвитку

Розділити гроші не завадили навіть пікети

20:14, 26 грудня 2016

Міські депутати прийняли бюджет розвитку, хоч у сесійній залі і було годі дихнути через натовп так званих громадських активістів. Попереднє засідання минулого четверга вони зірвали, безлад намагалися створити і цього разу. Проте, обранці налаштувались рішуче і в останню сесію наприкінці року попрацювали і справді плідно.

Вже традиційно біля Ратуші перед сесією людно. На площі – знову мешканці Рясного та Білогорщі. А з ними як завжди – група підтримки.

«Прийшли проти сміттєзвалища в Рясному, проти тієї екологічної бомби», – говорить мешканець Наукової Василь.

А ще під Ратушу деякі активісти тепер приходять чи то пообідати, чи посвяткувати.

«Католицьке Різдво. На площі Ринок. А чом би й ні. Та от зарза зваримо куліш та й розійдемся», – каже Сергій Кропинцев, який варить куліш.

Всередині тим часом – натовп комунальників. За сесією пильно стежать у холі. Заполонили і коридори та вхід до залу. Мовляв, у порядку денному їхнє питання про премію.

«Йдеться про суму 1 626 гривень для кожного двірника. Це є поповнення статутного фонду кожного ЛКП і має цільове призначення у використанні премії для двірника», – говорить голова профспілки ЛКП «Варшавське-407» Оксана Захарко.

Ні задуха, ні безлад на вході цього разу депутатів з пантелику не збили. Бюджет розвитку на наступний рік вони таки проголосували. Скарбничку навіть збільшили на шістдесят чотири мільйони. Тож вистачило і на зарплати медиків та освітян, і на премії двірникам.

«В них була пересторога, що може сесія знов зірватись іншими представниками політичних сил і ці питання їх могли бути не проголосовані. Ось чого вони прийшли. Вони прийшли не вимагати, вони прийшли захищати. Дати можливість працювати, дати можливість сесії ці гроші виділити», – пояснює директор департаменту фінансової політики Олег Іщук.

Бюджет розвитку вперше за багато років прийняли у поточному році. Тобто нові тендери і роботи у місті розпочнуть не в червні, як завжди, а вже із січня. Півтора мільярда гривень розподілили між лікарнями, школами та садочками, на ремонти доріг і будівель.

«Відповідно також 30 млн грн для закупівлі обладнання в закладах охорони здоров’я. Близько 30 млн на заклади культури, на будівництво і відкриття нових спортивних залів, спортивних майданчиків. Ну і відповідно 30 млн передбачили на закупівлю ділянки для твердих побутових відходів», – каже директор департаменту економічної політики Ірина Кулинич.

Ще шістсот мільйонів гривень розподілять у січні та лютому. До прикладу, райадміністраціям видатки треба збільшити обов’язково, – переконані обранці.

«На кожну адміністрацію планується по 10 млн за рахунок тих залишків, які в нас залишаться цього року і ми зможем в січні їх розподілити. Так само збільшення коштів передбачається на парки в січні, а так само на дитячі та спортивні майданчики», – депутат, член бюджетної комісії Уляна Пак.

Що ж до Рясного, за прийнятою ухвалою там наразі призупиняють монтаж сміттєпресувальної лінії. Що буде далі - вирішуватиме міжвідомча комісія.

«Ми чітко задекларували свою позицію, – що на території «Львівсільмашу» заборонена будь-яка діяльність, яка суперечить чинному законодавству України. І мені дуже приємно, що ми створили комісію і зараз депутати нехай всі разом долучаються, залучають громадськість і дають пропозиції. Якщо хтось собі поставив політичну мету зробити проблему для Львова, ми будемо це розкривати, людям показувати всю правду», – пояснює міський голова Львова Андрій Садовий.

Сміттєве питання депутати спільно з громадою до лютого мають вирішити. Водночас, на Білогорщі пообіцяли закласти ландшафтний заказник.