Прогулянку Львовом для німецьких урядовців влаштував міський голова Львова Андрій Садовий. Посадовці знайомились з історичною частиною міста і водночас перевірили, як у місті використали кошти, що надходили від німецького уряду для відновлення пам’яток архітектури та розвитку інфраструктури.
Делегація оглянула будівлю школи № 62, де були відреставровані старовинні вікна. У пасажі Андреоллі проінспектували нещодавні реставраційні роботи та вкладену там бруківку.
На площі Ринок гостей зацікавив пункт муніципального велопрокату Nextbike. У Львові цей проект зреалізували спільно з німецьким товариством GIZ.
«Ми перші в Україні почали розвивати велоінфраструктуру. Кожного року на наших дорогах додається по 20-30 кілометрів вело доріжок», ― розповів гостям міський голова Львова Андрій Садовий.
Парламентський державний секретар Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку ФРН, депутат Бундестагу Ханс-Йоахім Фухтель оглянув також відреставровані в межах проекту GIZ браму на площі Ринок, 12 та балкон на вул.Сербській, 13.
Далі делегація вирушила на площу трьох синагог, де консервацію історичних руїн розпочали ще минулого року.
«Нам треба було впродовж 15-ти хвилин показати все різноманіття робіт, які ми проводили спільно з німецьким бюро фінансування від німецького уряду. І тому ми показали найважливіші і різні об’єкти. Розпочати цей проект на площі трьох синагог, я думаю, що ми змогли завдяки цій німецькій співпраці», ― наголосила начальник управління охорони історичного середовища Львова Лілія Онищенко.
Товариство GIZ у Львові працює вже сім років. Співпрацю із містом німецькі фахівці вважають ефективною.
«Уже двадцять відсотків історичних будівель за цей час у співпраці з міською владою було реставровано. Наш бюджет до кінця 2017 року складе понад вісім мільйонів євро. І хоч у Львові є дуже багато будівель, які є пам’ятками національного значення, ми намагаємось звертати більше уваги на звичайні будівлі, у яких живуть прості мешканці. І не лише на площі Ринок, а й в інших частинах міста», ― зазначив керівник німецького товариства GIZ у Львові Юрген Лемпке.
Німецьку допомогу на оновлення старої частини міста у Львові використали належно ― такий висновок державного секретаря уряду ФРН.
«Я чув, що це місто ― дуже особлива перлина. А перлину кожен хоче роздивитися зблизька. І також нам було цікаво подивитися, наскільки покращилось життя мешканців та як розвинулось місто. Щодо реставрації будівель ― усі роботи були проведені дуже старанно, щоб зберегти атмосферу міста. А кошти використані правильно», ― підсумував Ханс-Йоахім Фухтель.
Нагадаємо, представники уряду Німеччини та експерти з місцевого самоврядування брали участь у міжнародній конференції «Децентралізація влади — сучасні виклики та можливості», яка 21-22 квітня тривала у Львові. Сьогодні німецька делегація відбула із міста.