Міський голова Львова зустрівся з послами Вишеградської четвірки

Під час зустрічі обговорили можливу співпрацю та запровадження європейських стандартів у Львові

14:48, 2 жовтня 2017

У понеділок, 2 жовтня, міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся з Надзвичайними та Повноважними послами країн Вишеградської четвірки. Під час зустрічі обговорили питання співпраці міста з країнами Вишеградської четвірки. Про це повідомила прес-служба ЛМР.

Участь у зустрічі взяли Надзвичайні і Повноважні посли: Угорщини – Ерно Кешкень, Словаччини – Юрай Сівачек, Польщі – Ян Пєкло та Чехії – Радек Матула, Генеральні Консули Польщі та Чехії у Львові – Рафал Вольські та Павел Пешек, а також Почесний Консул Угорщини у Львові Лариса Малех.

«Мені було би дуже цікаво, щоб ми підсилили нашу співпрацю, щоби все, що можна зробити у Львові, звичайно, враховуючи наше законодавство, щоби можна було запровадити, щоб у нас були високі стандарти. Якби була підтримка Вишеградського фонду, щоб в цьому напрямку працювати швидше. Ми більш мобільні до різних змін, потрібних для України. Їх можна ввести тут і зараз, не очікуючи, коли Україна вступить в ЄС», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Посли Вишеградської четвірки готові до співпраці. Зокрема Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини Ерно Кешкень зазначив, що факт перебування у Львові свідчить про готовність до співпраці та розвитку торгових і економічних стосунків. Також його підтримав словацький дипломат Юрай Сівачек.

«Ми всі вже по кілька разів побували у Львові. Думаю, це дуже добра традиція. Почуваємо себе тут прекрасно. Хочеться привітати місто з тою кількістю туристів, які обрали місто, щоб приїхати. Я думаю, що наш візит є доброю ілюстрацією того, що ми готові до співпраці з містом Львовом і з іншими містами України», – зазначив Юрай Сівачек.

Посол Польщі в Україні Ян Пєкло, попри співпрацю з Варшавою і Вроцлавом, перешкодою для розвитку міста назвав кордон та черги на ньому. Та попри це, Посли Вишеградської четвірки висловили свою готовність до співпраці.

«У нас є досвід, яким ми готові поділитись з Україною, є проекти, які можна підтримувати в рамках Вишеградської четвірки. Якщо є конкретні проекти, думки, – інформуйте в будь-яке з 4 посольств і ми постараємося донести інформацію і отримати позитивний результат. Усі ми розуміємо, що зараз на часі реформування багатьох сфер життя, тому, звичайно, ми вас підтримуємо», – резюмував Надзвичайний і Повноважний Посол Чехії Радек Матула. Він запропонував розширити галузі співпраці міста Львова з іншими містами Чехії.

«Зараз налагоджується гарна співпраця з м. Брно. Ми готові розширювати галузі співпраці», – додав Радек Матула.

Міський голова Львова поділився напрацюваннями, які місто активно впроваджує на базі досвіду країн Європейського Союзу. Зокрема йдеться про програму з будівництва велосипедної інфраструктури. Також під час зустрічі обговорили питання миротворців та захисту українських військових. Також під час зустрічі йшлося про співпрацю міста з європейськими банками щодо реалізації проекту з будівництва першого в Україні заводу з глибинної переробки ТПВ.

Заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко запропонував залучити досвід країн Вишеградської четвірки у питанні ревіталізації старих заводів у Львові.

«У Львові будуються два ІТ-парки. Зараз активно працюємо по заводу РЕМА. Нам би була корисною співпраця з експертами ваших країн. Ми плануємо ревіталізувати у Львові 20 заводів, наступного року у нас буде великий з’їзд на цю тему», – зазначив Андрій Москаленко.

Також наприкінці зустрічі сторони обговорили співпрацю в організації та проведенні у Львові кількох важливих подій – Львівського Медіафоруму, а також Форуму безпеки, який цього року відбудеться у Львові.

Згадали і про Фестиваль Партнерства, який щорічно у вересні відбувається у Львові. Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольські запропонував наступного року іншим містам країн ЄС долучитися до проведення цієї події.

Нагадаємо, 25 лютого 2016 року міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся з учасниками засідання Bишеградської групи + Україна, що відбувалось у Львові.

Вишеградська четвірка (Вишеградська група або В-4) – неформальне об’єднання чотирьох центральноєвропейських держав: Польщі, Словаччини, Угорщини та Чехії, яке започаткувало роботу у 1991 році з метою координації діяльності і співпраці у питаннях євроінтеграції.

Питання співпраці країн об'єднання опрацьовуються також на рівні міністрів закордонних справ і інших членів уряду. Рішення, які приймаються на зустрічах представників країн-учасниць, реалізуються з допомогою спеціально створюваних для цих цілей робочих груп.

Ініціатива щодо налагодження співробітництва у форматі «Вишеградська четвірка + Україна» належала українській стороні. У вересні 2000 р. Прем’єр-міністр України надіслав листи-звернення до глав урядів Польщі, Угорщини, Чехії та Словаччини з пропозицією започаткувати регулярні консультації у форматі «В-4+Україна».

6-7 жовтня 2014 р. у Львові відбулося засідання у форматі «В4+Україна» на рівні заступників міністрів закордонних справ. МЗС України звернулось з пропозицією до центральних органів виконавчої влади України опрацювати перспективні напрями, сприяння у розвитку в яких можуть надати країни Вишеградської групи.