Мер американського міста Сіетл Ед Мюррей закликав демонтувати статую засновника Радянської держави Володимира Леніна у районі Фремонте, а також пам’ятник солдатам, які воювали в Громадянську війну на боці Конфедерації. Про це повідомляє Mynorthwest.
«В останні кілька днів жителі Сіетла висловили стурбованість і розчарування через символи ненависті, расизму і жорстокості в нашому місті», – сказав він про монументи.
Ед Мюррей підкреслив, що необхідно демонтувати пам’ятники незважаючи на те, що вони розташовані на приватній території.
Раніше низка місцевих мешканців протестувала проти пам’ятника Леніну. Час від часу руки скульптури фарбують червоною фарбою, щоб нагадати про політику «червоного терору».
Повідомляється, що п’ятиметровий Ленін був вилитий з бронзи словацьким скульптором болгарського походження Емілем Венковим на замовлення уряду Чехословаччини у 1988 році. Статуя була встановлена в місті Попрад (нині Словаччина) на площі Леніна перед будівлею міської лікарні, незадовго до падіння комуністичного режиму в Чехословаччині. Вже за рік вона була демонтована.
Пізніше серед брухту її знайшов громадянин США Льюїс Карпентер, який саме викладав англійську в Попраді. Разом зі своїм другом, місцевим журналістом, він переконав владу продати йому скульптуру за 13 тис. доларів США.
За участю скульптора Еміля Венкова, статуя була акуратно розділена на три шматки загальною вагою 7 тонн для транспортування і перевезена в США. Операція обійшлася в 42 тис. доларів. Карпентер заклав будинок, щоб оплатити витрати на транспортування.
У лютому 1994 року Карпентер загинув в автокатастрофі. Статуя залишилася лежати на задньому дворі його будинку. А у 1995 році її встановили на розі двох вулиць у районі Фремонт.
Нині спадкоємці продовжують шукати покупця на статую. Станом на 2006 ціна становила 250 тис. доларів.
Сіетл – найбільше місто на тихоокеанському північному заході США, населення становить понад 600 тис. мешканців, агломерації – 3,2 млн. осіб.