Міста стають заручниками ситуації, що склалася у країні, – Загайний

10:25, 29 березня 2013

Співорганізатор Форуму місцевого самоврядування, заступник голови Львівського регіонального відділення Асоціації міст України Віталій Загайний вважає, що міста на сьогодні не мають достатньо ні повноважень, ні ресурсів, тому стають заручниками ситуації.

«Місцеве самоврядування – це реальна жива складова всієї країни. Кожен з нас є членом  певної територіальної громади: сільської або міської. Проблеми, які накопичились сьогодні в місцевому самоврядуванні, нас наздоганяють і переслідують, вони себе проявляють на кожному кроці. В першу чергу, ми звертаємось зі своїми запитами саме до міських рад, до міських голів. Наприклад, щодо проблеми доріг чи прибирання снігу. Але наскільки доцільно ми звертаємось до міст? Чи не виглядає сьогодні так, що місто залишається заручником ситуації, коли містам дістаються доручення, але вони не мають ні повноважень, ні ресурсів, щоб ці доручення навіть виконувати? Така ситуація є  диспропорційною і її треба виправляти», - зауважив Віталій Загайний.

Під час Форуму багато спікерів, співдоповідачів та учасників обговорювали питання співпраці з державною казначейською службою.

«Абсолютно слушно сьогодні маса стріл була адресована у роботу казначейства: казначейство не повинно бути сьогодні регулятором, бухгалтер не повинен перебирати на себе функцію управління містом, він не спілкується з громадянами і не бере на себе зобов’язань, він обслуговує. Казначейство за ці роки перебрало на себе функцію керівника, замість того, щоб залишити за собою функції обслуговування тих людей, які обрані чи сформовані громадою і представляють її інтереси. Казначейство намагається сьогодні передати повноваження формування кадрів. Це нонсенс, це так зване подвійне підпорядкування. Те, що казначейство погоджує  – означає, що воно по суті воно призначає кадри», – додає Віталій Загайний.

«Що стосується фахових теоретичних розробок у галузі реформи адміністративно-територіального устрою, то  їх  в країні є більше, ніж достатньо. Просто давайте нарешті спонукати уряд, Президента України користуватись цими аналітичними розробками. Ми не працюємо зараз з чистого аркуша. Усвідомлення необхідності здійснення цієї реформи відбулось ще  мінімум п’ять-сім  років тому. І за останні десять років було напрацьовано низку цікавих пропозицій, було створено  як мінімум вісім варіантів адмінреформи. Добре, відкиньте те, що зайве, погляньте, що підходить і владі, і народу, скорегуйте, актуалізуйте до сьогоднішнього дня і будемо рухатись! Минулого тижня на Раді регіонів Президент піднімав питання про збільшення повноважень регіонів, тобто фактичну децентралізацію влади, сьогоднішній форум – це продовження цієї тези. Сьогодні  ми своїми силами формулюємо власну точку зору і доносимо її. Дуже хотілося би, щоб після таких заходів ми виходили на відповідні законопроекти та їх прийняття в парламенті і, відповідно, на якісні рішення з боку уряду», - каже Віталій Загайний.

Нагадаємо, у Львові триває Форум місцевого самоврядування. Сьогодні в рамках другого дня Форуму місцевого самоврядування відбуватимуться три дискусії. Теми, що порушуватимуться: «Механізми узгодження стратегій розвитку територіальних громад та регіонів зі стратегічними завданнями державної політики регіонального розвитку», «Міжмуніципальне співробітництво» та «Врядування та сталий розвиток».