Мистецький дворик

Спецпроект ZAXID.NET про львівські дворики

16:43, 28 травня 2017

ZAXID.NET продовжує серію публікацій про цікаві дворики Львова. Цього разу ми хочемо вас познайомити із двориком, де найбільше концентрується творчість львівських і не лише львівських молодих митців. Цей дворик заховався у самому центрі Львова, на площі Ринок, 13.

Його легко знайти: якщо бачите велику чергу у одну із підворітней на площі Ринок (яка стоїть у «Криївку»), вам пряма дорога одразу ж в наступний підїзд в сторону до вулиці Руської. Довгий коридор декорований кусками дзеркал виведе вас прямо у «Щось цікаве». Саме так називається перша у Львові галерея просто неба, яка заховалася у цьому дворі. Окрім самої галереї тут є ще кав’ярня та магазин оригінальних прикрас і сувенірів, які теж відносяться до галереї.

«Я з подружкою вчилися в академії мистецтв на художньому склі і почали робити прикраси, Здавали їх в в магазини та їздити продавати на фестивалі. А в 2011 році почали орендувати приміщення на площі Ринок, де зараз і знаходимося. Ідеєю було відкрити магазин різних художніх виробів молодих художників-майстрі. Але нас також дуже зацікавив двір, який в ті роки був як звичайний занедбаний львівський дворик. Ми розчистили його і вирішили зробити першу відкриту галерею просто неба. – розповіла одна із засновниць галереї Роксолана Худоба. – На відкриття магазинчика ми зробили і першу виставку. З цього часу все й почалося. Спочатку самі шукали та пропонували друзям чи знайомим зробити у нас експозицію, а потім почало надходити багато пропозицій. Переважно це були маловідомі художники з цікавими ідеями. Деякі зими, через погодні умови, галерея була закрити. В нас проходили виставки і живопису, і графіки, і фотографії. Були інтерактивні виставки з прослуховування аудіоряду до кожної робити, був і черпаний папір, і представлення першого коміксу про львівску маршрутку, і виставки скляних робіт (деякі з них були мої)».

З кожним роком галерея зростала і намагалася показати своїм відвідувачам щось цікаве. Зараз тут стараються організовувати такі вистаки, щоб на роботи не впливали погодні умови. Так цілу зиму була виставка металевих скульптур, весною провели виставку витинанок на банерному папері, якому також не страшні ні дощ, ні вітер, ні сонце. Також тут планують почати робити виставки муралів на стіні.