«Кохані люди настільки цінні, що іноді хочеться їх брати з собою навіть на роботу, запхавши, до прикладу, до кишені», ‒ так про виставку розповіла львівська художниця Анна Атоян. Зараз жінка готує новий мистецький проект «Кишенькова лірика». А ідея серії з’явилася після душевної розмови з колежанкою.
«Розповідала про одного закоханого в неї чоловіка. Він сказав, що дуже її любить і хотів би, щоб вона була така маленька, аби він міг покласти її завжди в кишеню. І постійно мати з собою. В принципі, я думаю, що кожен чоловік мріє, щоб в нього була така кишенькова жінка», ‒ розповіла мисткиня Анна Атоян.
Анна справжньою пастою до взуття натирає коханих пасій чоловіків, щоправда, живописних. Ця мистецька таємнича технологія надає її творам легкого, як каже, інтелігентного блиску. Так народилися роботи «Райські кущі», «Падають в любов», «Небезпечна» або ж «Жінка з гранатами» ‒ словом, напівприкриті жінки та чоловіки, що люблять.
«Ясно, що розмір тих робіт теж кишеньковий. Тобто, щоб зручно з собою носити. Зроблено це на різних дошках, які в руку потрапляли, які можна було порізати і використати. Так що тут все просто», ‒ пояснила мисткиня.
Деякі з них написані олією за вже існуючими мотивами батику Анни. Хоча є й кілька розписів по тканині. А ще під час перебування кілька років тому в Римі, в Палаццо Массімо художниця надихнулася старовинними фресками блакитної їдальні Лівії.
«Ця кімната Лівії в музеї імітувала квітучий сад. Це справило велике враження на мене! І тому я вирішила цей сад у своєму живописі заселити трішки людьми. Бо там були пташки і всякі фрукти-овочі, та не було людей», ‒ додала мисткиня.
Тож назвала Анна цей цикл «В садах Лівії». Оглянути тих, хто вміщається до кишені, можна буде вже від цього четверга, 4 жовтня, і до кінця місяця в галереї «Штука».