15 вересня закінчується термін подачі проектів, які фінансуватимуться за кошти громадського бюджету Львова. Цьогоріч на громадський бюджет львів’яни подали більше проектів, ніж у 2016 році. Зокрема вони подали більше 260 проектів на загальну суму понад 200 млн грн. До кінця жовтня виконавчі органи міської ради розглядатимуть усі подані, після чого протягом двох тижнів (з 1 до 15 листопада) львів’яни зможуть проголосувати за своїх фаворитів, а проекти, що наберуть найбільше голосів, будуть втілені за кошти громадського бюджету.
Однією з цьогорічних новацій громадського бюджету стало те, що крім тих, хто живе, працює або навчається у Львові, свої проекти можуть подавати мешканці Рудного, Винник та Брюхович.
Кожна людина зможе проголосувати за один малий проект (сума якого ставить до 500 тис. грн) та за один великий проект (до 3 млн грн). Зробити це можна на сайті громадського бюджету за допомогою Bank ID, або у міських ЦНАПах. На реалізацію ідей львів’ян у бюджеті передбачено 20 млн грн (12 млн грн на малі проекти і 8 млн грн на великі).
Як і торік львів'яни хочуть покращити або створити нові громадські простори, дитячі майданчики, облаштувати території шкіл та садків, де навчаютьяся їхні діти. ZAXID.NET переглянув усі подані проекти та відібрав 15 найцікавіших, що можуть вплинути на розвиток різних районів Львова.
***
Під небом Сихова: життя на даху кінотеатру імені Довженка
За 3 млн грн у кінотеатрі імені Довженка хочуть відремонтувати дах, встановити сонячні панелі та облаштувати новий громадський простір з вуличними меблями та озелененням на даху будівлі.
Теперішній стан даху кінотеатру
«Метою проекту є створити багатофункціональний освітньо-культурний простір на даху КОЦ ім. О. Довженка для сихівчан та гостей усіх вікових категорій. Зокрема віремонтувати дах (перекриття, утеплення, ремонт водостічної системи, що одночасно дозволить зберегти саме приміщення в належному стані), облаштувати зелені, відпочинкові та наукові зони», – зазначено у описі проекту.
Як пропонують використовувати простір на даху кінотеатру
За кошти громадського бюджету у кінотеатрі імені Довженка також хочуть встановити контейнери для сортування відходів та сонячні панелі.
«Наш Сільмаш» - перший громадський спортивний простір
На занедбаній ділянці поряд зі стадіоном «Сільмаш» хочуть облаштувати зони для активного відпочинку. У такий спосіб мешканці намагаються захистити спортивну територію від житлової забудови.
За 2,8 млн грн тут хочуть зробити кілька спортивних зон, зокрема відновити футбольне поле, зробити баскетбольний майданчик з гумовим покриттям, встановити вуличні тренажери та облаштувати два дитячі майданчики, один з яких буде пристосований для дітей з інвалідністю.
Greenko: персональний помічник із сортування та збору вторинної сировини
Львів’яни розробили мобільний додаток, який допоможе мешканцям Львова сортувати відходи. У цьому додатку львів’яни можуть обрати тип сировини, яку вони збирають, вказати свою адресу та час. У вказаний час до людини приїде кур’єр та забере зібрану сировину. Вартість реалізації проекту майже 3 млн грн.
Спосіб оформлення заявки для виклику кур’єра за допомогою додатку
«Під час першого виклику кур’єр надасть вам безкоштовні картонні eкo-контейнери на кожен тип сировини, який ви сортуєте. Кожного тижня наш greenko-кур'єр у вказаний вами час, буде приїжджати, щоб забрати відсортовані відходи, а вам нараховуватимуться бонуси на персональний рахунок. Усі бонуси в майбутньому можна використовувати для отримання подарунків», – зазначено у описі проекту.
Громадський простір на Дорошенка, 45 (зупинка «Русалка Дністрова»)
За зупинкою «Русалка Дністрова», що на вул. Дорошенка, 45, хочуть облаштувати громадський простір з вуличними меблями, озелененням та велостоянкою. Вартість реалізації цього проекту становить 106 тис. грн.
«Проект полягає у створенні зручного і екологічно чистого громадського простору біля трамв. зуп. «Русалка Дністрова». Тут львів'яни зможуть відпочити, погортати книжку або погуляти з дітьми. Створення подібних острівців дозволяє розвантажувати «ближній центр» міста і розвивати райони. Проект є послідовним продовженням створення муралу на Дорошенка,45», – йдеться у описі проекту.
Міні-басейн у парку «Високий замок»
ГО «Замкові моржі» ініціює облаштування міні-басейну поблизу джерела у парку «Високий замок». Окрім басейну, там хочуть також висадити дерева та кущі, встановити освітлення та велостоянку.
На реалізацію цього проекту хочуть витратити 407 тис. грн, з яких близько 100 тис. грн хочуть витратити на укріплення фундаменту, ще 100 тис. грн. на дизайнерські рішення з облаштування цієї території.
На громадський проект подали ще один проект, що стосується розвитку парку «Високий замок». Йдеться про відновлення спортивного майданчика для дітей за майже 500 тис. грн.
Розбудова пригодницького містечка для дітей у Парку культури
«Пласт» спільно з ГО «Парк Культури» облаштовує у Парку культури безкоштовне пригодницьке містечко для дітей. Вони подали на громадський бюджет проект 2-ї черги облаштування цієї території, що передбачає будівництво амфітеатру, драбин та лазанок у вигляді павутини. Вартість реалізації проекту становить 500 тис. грн.
Майбутній амфітеатр
«Актуальність проекту зумовлена відсутністю альтернативних ігрових просторів для дітей та молоді віком від 6 до 14 років в паркових зонах, низьким рівнем використання практик іноземного досвіду в облаштуванні ігрових майданчиків. На території Львова є лише поодинокі приклади реалізації проектів ігрових просторів із нетиповим (креативним) обладнанням», – йдеться у описі проекту.
У Парку культури також хочуть облаштувати тренувально-вигульний майданчик для собак. Тут хочуть встановити лінії перешкод, станцію для прибирання та лавки. Вартість реалізації проекту становить 348 тис. грн.
Карпатські водоспади на Сихові
На вул. Зубрівській, 30, на території СЗШ №84 хочуть утеплити стіни басейну та прикрасити фасад муралом з зображенням карпатських пейзажів. У описі проекту зазначено, що карпатська тематика має спонукати людей відвідувати цікаві місця на Заході України. Вартість проекту становить 453 тис. грн.
Стіна, на якій хочуть намалювати мурал
«Проект передбачає утеплення стін басейну, шляхом перетворення занедбаних зовнішніх фасадів у креативну фото-зону для громадськості. Якісні, професійні кольорові малюнки оживлюють одноманітні простори типової забудови у житлових масивах і тому такі зображення на великих поверхнях дуже добре сприймаються. Проект пов’язано одночасно і з енергозбереженням, і з розвитком креативних ініціатив», – йдеться у описі проекту.
Тренувально-вигульний майданчик для собак навпроти ЛКП «Лев»
На вул. Промисловій, напроти ЛКП «Лев», хочуть облаштувати майданчик для вигулу та тренування собак, який вирішить проблему вигулу собак, які тимчасово утримуються на підприємстві. Тут хочуть встановити комплекти з 8 перешкод для собак, станцію для прибирання та лавки з ємкостями для води. Вартість реалізації цього проекту становить 314 тис. грн.
«Вулиця Промислова, на якій розташоване ЛКП «Лев» - це вулиця з інтенсивним рухом у промисловому районі Львова. Саме тому громадська ініціатива Dog-Friendly City пропонує облаштувати належним чином оснащений майданчик для вигулу і тренування собак, що перебувають на підприємстві, адже кожного дня мінімум двічі на день працівники ЛКП «Лев» вигулюють понад 40 собак. Також з ними працює кінолог. Основна мета - належна соціалізація собак, що були безпритульними, та їх прилаштування у родини (адопція)», – йдеться у описі проекту.
Пляж біля озера на вул. Замарстинівська – Заозерна
У Шевченківському районі Львова, на ділянці між вулицями Замарстинівська – Заозерна місцеві мешканці хочуть очистити озеро та облаштувати пляж з дерев’яною набережною та мостом. На реалізацію проекту планують витратити 2,7 млн грн.
«Озеро має дуже великий потенціал як рекреаційної зони, воно знаходиться на території міста, повз нього проходить вело магістраль до Брюхович. Тому даний проект дасть можливість відновити озеро а також прилеглу територію на вулиці Замарстинівській і Заозерна, а також створити нове місце для відпочинку і розваг. Проект передбачає повне очищення озера і прилеглої території, створення пляжу, місць відпочинку, дитячий і спортивний майданчик», – йдеться у описі проекту.
Реконструкція Скнилівського парку
За 3 млн грн у Скнилівському парку хочуть облаштувати зони для пікніків, встановити альтанки, мангали, лавочки та вуличне освітлення.
Зокрема проектом передбачено встановлення п’яти альтанок, 10 столів з лавками та п’яти мангалів з каменю.Також у Скнилівському парку хочуть облаштувати дитячий майданчик, елементи якого будуть виготовлені з дерева.
Проект реконструкції та відновлення парку Горіховий гай
У Франківському районі мешканці ініціюють реконструкцію парку Горіховий гай. За 2,2 млн грн тут пропонують провести санітарну очистку кущів та дерев, встановити лавки та урни для сміття, покращити систему збору дощової води та ін.
«Горіховий гай - велика зелена територія міста, яка має великий невикористаний потенціал для мешканців всього міста. Сьогодні територія парку в кращому випадку використовується точково для пікніків з алкоголем, а в своїй більшості залишається непрохідними хащами», – йдеться у описі проекту.
Рудно-парк. Візитка селища та гордість Залізничного району Львова
У центрі Рудного хочуть облаштувати парк з сучасними вуличними меблями, освітленням та інфраструктурою. За кошти громадського бюджету тут хочуть також облаштувати кілька різних зон, зокрема скейт-майданчик, дитячий майданчик, місце з вуличними тренажерами та ін.
«Наразі Рудненський парк знаходиться у недоглянутому та незадовільному стані: багато чагарників, відсутнє освітлення, лавочки, доріжки. Для молоді відсутнє місце для проведення вільного часу та майданчик для заняттям спорту. Важливе місце займає безпека життя та здоров’я мешканців. Зокрема, діти, які навчаються в другій зміні, повертаючись додому доводиться проходити через темний парк», – йдеться у описі проекту.
На реалізацію цього проекту у 2018 році передбачено витратити 2,6 млн грн. Окрім благоустрою та облаштування дитячих майданчиків, тут передбачено також встановити систему відеоспостереження.
Облаштування веломайстерень вздовж велодоріжок
За 498 тис. грн у Галицькому районі Львова хочуть облаштувати велоінфраструктуру вздовж велодоріжок. Зокрема, у 20 місцях передбачено встановити веломайстерні, парковки, лавки та смітники.
Прогнозовані місця, де будуть веломайстерні
Встановлення відкритої сцени в парку Богдана Хмельницького у Брюховичах
Мешканці Брюхович ініціюють облаштування відкритої вуличної сцени у парку імені Богдана Хмельницького. Вартість будівництва вуличної сцени з каменю становить 314 тис. грн.
«Встановлення вуличної сцени в парку ім. Б. Хмельницького дасть змогу мещканцям проводити концерти та театральні вечори, що позитивно вплине на розвиток культури нашого селища. Важливо, що хоча місце встановлення сцени пропонується в самому центрі селища, в околиці 250м немає житлових будинків, що позитивно вплине на можливість проведення гучних заходів», – йдеться у описі проекту.
Актовий зал у народному домі Збоїщ
У Міському народному домі Збоїщ місцеві мешканці хочуть облаштувати сучасний актовий зал. За 500 тис. грн тут хочуть провести капітальний ремонт приміщення, звести сцену та придбати крісла.