Сьогодні, 22 травня, на засіданні архітектурно-містобудівної ради у львівській Ратуші архітектори й експерти розглянули історико-містобудівне обґрунтування щодо пам’ятника Митрополиту Шептицькому. Зокрема, було зазначено, що точне місце встановлення пам`ятника визначатимуть фахівці – погоджуватиме Міністерство культури.
«Щодо точного місця встановлення пам`ятника, то його мають визначити фахівці. Буде погоджено історико-містобудівельне обґрунтування в Міністерстві культури, яке нам допоможе чітко зрозуміти, де має бути цей пам’ятник», – зазначив директор департаменту містобудування Андрій Павлів, передає прес-служба Львівської міськради.
Щоправда, зауважив він, «тут є вже і чітко встановлені обмеження: всі погодились, що є вісь, яка проходить через середину основних воріт до храму, і ця вісь пов’язує симетрично з фасадом, який знаходиться на протилежній стороні. Також є розуміння, що нам треба залишити тимчасовий проїзд».
І все це, наголосив Андрій Павлів, треба зробити у два етапи: до 29 липня потрібно відкрити проїзд, ширину якого визначать фахівці, які скажуть, чи можна його звузити, тим самим збільшивши площу біля входу до храму; також в тій тимчасовій схемі буде розглянуто питання можливого проїзду біля бібліотеки Львівської політехніки.
Окрім того, рада проголосувала за розробку умов та обмежень для майбутнього проекту, тобто підтримали те, що концепцію переможців конкурсу потрібно доопрацьовувати, інформує прес-служба Львівської міськради.
Роглянули на нараді й питання ландшафтної ситуації. «Однозначно, вона має вирішуватись в контексті відкриття видових точок на храм – це містобудівельне завдання, яке вирішуватимуть не один рік. Йдеться про ландшафтну реконструкцію, перегляд висоти дерев. Це не означає, що ми повинні зрізати всі дерева, а лише послідовно досаджувати – відповідного типу, відповідних розмірів», – додав Андрій Павлів.
«Деякі з дерев будуть зрізані: хворі і ті, що найближче до дороги. Але той варіант, який ми сьогодні обговорили, значно покращує ситуацію», – відзначив головний архітектор міста Юліан Чаплінський.
Як відзначив також один з авторів проекту пам’ятника архітектор Ігор Кузьмак, з історико-містобудівним обґрунтуванням, яке сьогодні розглядали члени ради, архітектори цілком погоджуються і пообіцяв, що проектні роботи проводитимуть відповідно до визначених містобудівних умов та обмежень.
За його словами, має бути ще одна зустріч з архітекторами, оскільки містобудівні умови та обмеження не дали відповіді на запитання транспортного руху і транспортної схеми, після чого можна буде узгодити всі подальші кроки та реалізовувати сам проект і встановлення пам’ятника.
Не дійшли одностайної думки щодо вартості проекту. Однак, як зазначив архітектор – автор проекту, сума у 32 млн грн, закладена в бюджеті, повинна бути значно меншою. Втім, кінцеву вартість можна буде назвали лише після остаточного прийняття рішення щодо транспортної схеми.
Як повідомляв ZAXID.NET, навколо проекту з реконструкції площі св. Юра розгорілись дискусії, мистецьке середовище міста та деякі громадські організації не підтримують ідеї масштабної перебудови площі. Суперечки викликала й названа сума витрат, її вважають надто великою в часи економічної кризи та війни.