Місцева влада має право обирати мову навчання, – Табачник

14:00, 11 червня 2011

"Закон України про освіту і про загальну середню освіту чітко визначає, що батьки разом з дітьми мають право обирати мову навчання. Причому не лише українську і російську", - зазначив міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник 10 червня в ефірі програми «Велика політика». Табачник додав, що зараз в Україні є 1700 шкіл, де викладання ведеться російською мовою.

"Якщо батьки вважають за необхідне і не вистачає можливостей, то заяв 15 батьків досить, щоб відкрити в якійсь школі чи угорський клас, чи російський клас", - зазначив він.

При цьому Табачник уточнив, що школами керують "лише органи місцеві, територіальні", які зобов’язані це зробити.

"Іншого варіанту не передбачає закон і Конституція. Це права людини", - додав він.

"Середньою освітою за законодавством керують місцеві органи влади; районні і міські ради, міські голови і голови селищних рад. Тому вони зобов’язані виконувати вимоги своєї територіальної громади на ту мову освіту, яку ці громадяни обирають", - уточнив міністр.

"Якщо місцева територіальна влада в Одесі, Кременчуці, в Полтаві прийняла рішення, що школи чи класи мають бути такі, це їх право природнє, людське, європейське і закріплено законом", - заявив Табачник.

«МОН же зобов’язано забезпечити школи підручниками відповідно до їх замовлення. Якщо раніше для російськомовних шкіл не перекладали підручники – чому про це всі мовчали? Ми вперше за 12 років закінчимо вчасно до 1 вересня друк на держзамовлення підручників для усіх шкіл. Ми забезпечимо переклад і друк підручників усіма необхідними мовами, на яких ведеться викладання», – наголосив міністр.

Нагадаємо, мер Одеси Олексій Костусєв заявив, що всі школи міста стали двомовними. Натомість виконком Одеської міськради наголосив, що до статутів 104 шкіл міста внесли пункт про можливість вибору мови навчання.