Понад чотири роки українські міста мають проблеми із виконанням Держказначейством платіжних доручень. Про це під час виступу на Форумі місцевого самоврядування щодо проблемам бюджетної сфери органів місцевого самоврядування сказав директор департаменту фінансової політики Львівської міської ради Олег Іщук.
«Коли у 1991 році Бюджетний кодекс був прийнятий, ми з жахом побачили, що казначейське обслуговування повністю розповсюджене на місцеві бюджети. Тоді стало зрозуміло, що це є початком кінця місцевого самоврядування, яке по суті, зараз перебуває в стагнації», – цитує Іщука прес-служба Львівської міської ради.
За словами головного фінансиста Львова, тоді вийшло стільки підзаконних актів до бюджетного кодексу, що практично перетворило такий орган як державне казначейство у, фактично, орган виконання місцевих бюджетів.
«Як можна було кошти громади кинути в один котел з державним та обласним бюджетами?», – сказав Іщук.
«Понад чотири роки є проблеми з виконанням наших платіжних вимог. А у минулому році проблеми почались всередині літа. І на кінець року в нас виникло 28 млн невиконаних платіжних доручень. Це десятиденні надходження до міського бюджету. Ми винні гроші за виконані роботи. Організації чекають на ці гроші, це заробітна плата робітників. І ця ситуація продовжується і в цьому році», - сказав директор департаменту фінансової політики.
Додамо, що присутній на форумі мер Рівного Володимир Хомко сказав, що найбільша проблема зараз є із казначейством, яке «постійно блокує рахунки».