Місцеві бюджети не будуть виконані: за 2 місяці Тимошенко вилучила 930 млн грн

10:20, 17 березня 2009

Заступник глави Секретаріату Президента Олександр Шлапак повідомив, що на нараді за участі Президента України, прем’єр-міністра, голови ВРУ та голови НБУ обговорювалася ситуація з місцевими бюджетами, яка "також є невтішною". Головною проблемою, за його словами, є суттєва переоцінка урядом фонду зарплати. "Головну доходну частину бюджету - близько 60% - складає податок з доходу фізичних осіб. Відтак, швидше за все доходи, на які ми розраховували при формуванні місцевих бюджетів, не зможуть бути виконані", - сказав він. Другою проблемою в цьому контексті О.Шлапак назвав надто високі вилучення надлишкових доходів місцевих бюджетів до центрального - лише в січні-лютому було вилучено 930 млн грн - що, втім, склало лише 64% плану. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Глави держави.

Ще однією проблемою місцевих бюджетів О.Шлапак назвав ситуацію з підвищенням цін на газ для бюджетних установ, яке відбулося "після формування 90% бюджетів". "За нашими розрахунками, це тягне за собою необхідність збільшення на 420 млн. грн. додаткових ресурсів для місцевих бюджетів", - сказав він.

Учасники наради також обговорили питання зі збалансуванням Пенсійного фонду та бюджету НАК "Нафтогаз України". "Очевидним є те, що нам доведеться суттєвим чином попрацювати, щоб збалансувати ситуацію у Пенсійному фонді", - сказав О.Шлапак, додавши, що рішень уряду в даному випадку "явно буде недостатньо" - буде потрібна законодавча підтримка доходів або зменшення видатків ПФ. Він висловив сподівання, що ближчим часом усі ці питання будуть готові до розгляду на робочому рівні.

О.Шлапак також нагадав, що МВФ "категорично наполягає" на скасуванні статей 84 і 86 бюджету, які регламентують відносини уряду та НБУ. "Президент переконаний, і це ж підтверджують фахівці МВФ, що даними статтями закону про бюджет уряд явно зайшов на конституційне поле Національного банку", - сказав О.Шлапак.

"Саме ці три закони є категоричного вимогою МВФ, і передбачають ті заходи, які ми повинні здійснити до того, як ми сядемо за стіл переговорів", - повідомив Олександр Шлапак. Водночас, він висловив переконання, що прийняття цих законів може бути недостатнім для відновлення діалогу з МВФ, оскільки, відповідно до бачення фонду, може не привести до необхідного рівня збалансування бюджету. "Допускаю, вони можуть поставити додаткові вимоги щодо бюджетного врегулювання", - сказав він.