Місцеві чиновники працюють, аби сподобатися дядькові з Києва, - нардеп

21:55, 24 вересня 2012

Лише ефективне самоврядування забезпечить добробут та комфортне життя в регіонах, висловив думку заступник голови партії «Україна Вперед!» Євгеній Суслов за підсумками Форуму місцевого самоврядування у Тернополі .

Він зазначив, що сьогоднішня модель місцевого самоврядування вирішує лише одне завдання – забезпечує політичний контроль над місцевими органами влади. Уряд, за його словами, забирає всі податкові надходження, включаючи кошти на розвиток громад. У підсумку – посилюються федералістські, а іноді й сепаратистські настрої.

«Ми виклали своє бачення розвитку місцевого самоврядування у проекті програми «Ефективне місцеве самоврядування та висока якість життя у регіонах». Україна буде єдиною, й головна запорука цього – ефективне самоврядування, що забезпечить добробут та комфортне життя в регіонах. Місцеві органи повинні мати достатньо повноважень та ресурсів для розвитку», – наголосив Євгеній Суслов, повідомляє прес-служба партії.

За словами лідера партії, народного депутата Наталії Королевської, рівень централізації ресурсів та повноважень в Україні вдвічі вищий, ніж в Європі. Частка ВВП, що розподіляється через місцеві бюджети в Україні – не більше 6%, в той час як в Європі – щонайменше 12%. Окрім того, представники української місцевої влади самі не зацікавлені у розвитку своїх територій, оскільки 60% витрат місцевих бюджетів все одно фінансуються з центру. «Ось і працюють місцеві чиновники так, аби сподобатися дядькові з Києва, замість того, щоб залучати інвестиції – на розвиток виробництва, створення робочих місць на своїй території», – сказала вона.

Політик наголосила, саме ефективне місцеве самоврядування повинно стати фундаментом сильної економіки нашої країни. «Необхідно докорінно змінити систему формування місцевих бюджетів. І перш за все – за рахунок власних ресурсів територіальних громад: на місцях повинна залишатися значна частина податкових надходжень. Наша мета – збільшити в кілька разів видатки місцевих бюджетів. Ці кошти потрібні на будівництво лікарень, шкіл, культурних центрів, на інфраструктурні проекти», – резюмувала Королевська.