Місцеві мешканці розповіли про нічні події після падіння гелікоптера на Рівненщині

У військовій прокуратурі Львівщини вже назвали три ймовірні причини падіння гелікоптера

20:01, 30 травня 2019

У ніч із середи на четвер, 30 травня, близько опівночі, на території с. Сестрятин Радивилівського району Рівненської області розбився військовий гелікоптер Мі-8. У момент аварії всередині перебували четверо членів екіпажу: командир 16-ї окремої бригади армійської авіації «Броди», льотчик-штурман та два бортавіаційні техніки. Після падіння ніхто з них не вижив.

Поки спеціалісти з'ясовують обставини авіакатастрофи, військова прокуратура Західного регіону розглядає декілька версій.

«Серед них – технічна несправність гвинтокрила, неякісні пальне й підготовка до проведення польотів. Наразі ми опрацьовуємо їх і під час розслідування кожній надамо правову оцінку», – розповів начальник управління відомства Юрій Табака.

Неподалік місця трагедії комісія від Міністерства оборони, Генерального штабу й Командування сухопутних військ ЗС України розбила наметове містечко та впродовж п'ятниці обстежувала зону, де впав літальний апарат. В'їзд до табору перекрила вантажівка «Камаз», туди впускали лише військових, правоохоронців і надзвичайників.

Ті, хто живе неподалік місця, де цієї ночі розбився гелікоптер Мі-8 з військовими, не одразу зрозуміли, що трапилось. Подробиці нічної авіатрощі вони дізнались уже вранці.

«Був страшенний рев над нашою хатою, такого я ще не чула. Спочатку подумала, що то трактори. Але згодом донька сказала, що впав вертоліт. Потім цілу ніч дорогою їхало багато машин», – каже жителька с. Сестрятин Валентина Гонько.

За словами заступника командира 16-ї окремої бригади армійської авіації «Броди» Михайла Шура, польоти на гвинтокрилі були навчальними, штурвалом керував 40-річний командир Ігор Мазепа.

«Вони літали з 18 години вечора. Мазепа був досвідченим пілотом, зі самого початку брав участь у подіях на Сході країни. Наразі будь-які навчання у військовій частині заборонені, адже тривають слідчі дії», – зазначив він.

До слова, зранку на своїй Facebook-сторінці імена та прізвища загиблих оприлюднив народний депутат Михайло Бондар. Згідно з його дописом, серед членів екіпажу були командир 16-ї окремої бригади армійської авіації Сухопутних військ Збройних сил України Мазепа Ігор Ярославович (1979 р.н., м. Броди), льотчик-штурман Владислав Попенко (1994 р.н., м. Вінниця) та бортавіаційні техніки Василь Романюк (1991 р.н., м. Броди) і Павло Дацюк (1994 р.н., с. Гаї Бродівського району).

За фактом авіакатастрофи правоохоронці відкрили кримінальне провадження (ст. 416 КК України) про порушення правил польотів або підготовки до них.

У четвер, 30 травня, за загиблими авіаційниками на Львівщині оголосили жалобу, а на львівській Ратуші на знак скорботи приспустили прапор.