Митрополит Київський Володимир на Закарпатті освятить капличку в СІЗО

15:00, 20 вересня 2010

Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Володимир 19 вересня провів святкове богослужіння у Мукачівському Свято-Миколаївському монастирі на Закарпатті, приурочене 650-річчю монастиря.

Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Закарпатської ОДА.

Митрополит Володимир прибув на Закарпаття ще 18 вересня, візит заплановано на три дні. Під час святкової літургії він акцентував увагу на значенні Церкви у житті кожної віруючої людини, підкреслив велике місіонерсько-культурне значення Мукачівської обителі та наголосив на неоціненне аскетичне значення монастирів в історії Церкви.

Під час святкової Літургії, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, настоятельницю Мукачівського монастиря ігуменю Єпістімію (у миру Щербан) було нагороджено орденом святої великомучениці Варвари першого ступеню.

"Мукачівський Свято-Миколаївський монастир святкує 650-ліття. І мені дуже приємно розділити цю радість з вірниками", - зазначив митрополит Володимир журналістам про мету візиту.

Керівник області Олександр Ледида вважає – обителі треба надавати статус історичної пам’ятки: "Наразі Свято-Миколаївський монастир не є історичною пам’яткою, але питання буде підніматися".

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Ужгородської української богословської академії, також у програмі архіпастирського візиту Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви освячення каплички, що розташована на території ужгородського СІЗО, проведення богослужінь, відвідання православних св’ятинь Закарпаття, традиційні для Його Блаженства зустрічі із духовенством, студентами, вірниками та інші заходи.

Довiдка ZAXID.NET

Мукачівський Свято-Миколаївський монастир бере свій початок від нащадків великого князя Ярослава Мудрого. Його засновниками були його дочка Анастасія і її чоловік угорський король Андрій I.

За переказами, з королем з Києва приїхали ченці Києво-Печерського монастиря, які і заклали Мукачівську обитель.

У 1339 р. монастир став центром православ'я і культури Закарпаття. Ще у XVII столітті в монастирі створена бібліотека, в якій було зібрано багато цінних церковно-слов'янських книг, виданих в Острозі, Києві, Львові, Чернігові, інших містах. У бібліотеці збереглися і стали загальнодоступними рідкісні пам'ятки писемності - "Закарпатське Євангеліє" (1401р.), Біблія руського першодрукаря Івана Федорова (1581р.).

Тут знаходиться багато шанованих Святинь. Серед них - Ікона Божої Матері, Скоропослушниця, Іверська Ікона Божої Матері, привезена зі святої гори Афон, і рака з частиною мощів Преподобного Мойсея Угріна.