Мій Art August

Мистецькі виставки у Львові і за містом

17:58, 2 серпня 2024

Серпень попереду, як і п’ятниця та субота. Маєте час і нагоду спланувати свої мистецькі вихідні. Навідуйтесь до мистецтва, обирати є з чого:

Палац Гната Хоткевича запрошує на персональну виставку відомого українського художника, представника нової української хвилі, Олега Тістола «Крим». Експозиція складається з серії авторських малюнків найвідомішої гори Криму – Ай-Петрі. Це роботи з циклу, який налічує майже 300 полотен, створених художником від початку повномасштабного вторгнення. Кожен малюнок унікальний та неповторний. Куратор виставки Андрій Рибка

«Голос непочутий» – спільний мистецький проєкт одеського художника Стаса Жалобнюка та двох львівських скульпторів – Володимира Семківа і Дениса Шиманського. Темою проєкту у Музеї народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького стала молитва. Молитва про справедливість. Молитва, що кричить до Бога і, здається, залишається зігнорованою. Є без відповіді аж до колючого болю в кістках… Тим непочутим голосом – Vox inaudita… Куратор проєкту Роман Зілінко.

Shum Art Gallery запрошує та чекає з експозицією «Мала Ретроспекція» Любомира Медвідя. Збірка творів митця із різних періодві його товрчості. Період виставки супроводжується кураторськими екскурсіями, публічними розмовами.

У Пентхаусі – новій крапці мережі Ya Gallery нова виставка «Дендропарк». Експозиція про погляди художника на дерева, осмислення образів дерев та їх сутності. Серед авторі та авторок: Євген Лисик, Павло Маков, Карло Звіринський, Павло Бедзин, Альбіна Ялоза, Володимир Патик, Георгій Якутович, Юрій Смольський, Сергій Адамович, Дмитро Модованов, Богдан Гуляй та інші. Виставка супроводжується кураторськими екскурсіями, розмовами з авторами, іншими публічними подіями. Зелена 20.

У Ya Gallery Lviv – пізня творчість Володимира та Людмили Лободи. Виставковий проєкт «На рядні» є продовженням попередньої виставки митців «Ніжість». Це спроба вибудувати місток між раннім та пізнім періодами творчості цієї мистецької пари. Роботи на виставці є творчим доробком Володимира та Людмили, які художник. створювали на хуторі. Хутір – особливе і знакове місце у житті подружжя та загалом для мистецького середовища. Хутір вартий окремого дослідження, архівації та документування.

Сергій Грех та «Теорії змов» у у галереї «Дзиґа». Автор досліджує процеси проникнення теорій змов у наше життя і мислення. До 19 серпня можна оглядати і відшукувати свою змову, свій сюжет, або його відсутність.

Крісла Василя Флуда чекають у «Трапезна Ідей». Посидіти і подивитись.

«Станом на зараз – тихо». Так називається нова виставка у Дім Звуку / РадіоГараж та являє собою стріми звукових ландшафтів з різних куточків світу та України. Тут можна почути Київ, Лондон, Одесу. Ці стріми і звуки про нас. Про нас сьогодні.

«Пам’яті тої, що пам’ятає». Друга масштабна виставка у Jam Factory Art Center. Проєкт обʼєднує роботи художниць та художників з України, країн Східної Європи та Центральної Азії, створені у проміжку між 1950-ми та 2024 роком. Кураторки: Марія Ланько та Лізавета Герман.

У просторах Львівська національна галерея мистецтв – «Ганна Криволап та Барокові інспірації». Серію робіт авторки доповнює тактильна експозиція із семи моделей зі скульптур Пінзеля, виготовлених методом 3D друку та 3D сканування від Pinsel.AR

До 25 серпня у Підгорецькому замку триває персональна виставка Василя Дмитрика «Травить мідь». Ще одна авторська виставка у просторах замку – «Вода точить» Миколи Лукіна. Куратор: Кирило Ліпатов.

Ідеальна пропозиція для арт-вилазки за місто

«Моя територія» до 11 серпня у Центр інтелектуального мистецтва Меркурій. Це виставка про особисту свободу, її глобальне значення, українську землю, власні й колективні цінності, тілесність і духовність.

Лише відкрилась і чекає виставка Domowroty / ПОВЕРНЕННЯ / Homing Влодзімєжа Пухальські у Львівський муніципальний мистецький центр. Куратор виставки : Андрій Бояров

Триває виставка Олега Сусленка та Анастасії Шергіної у «Фацетці», що на Вірменській, 25. Виставка «Медична картка» є проєктом про тіло і тілесність.

«Олександр Сухоліт. Скульптура. Графіка. Малюнок. Живопис» у Національний музей у Львові. Виставка репрезентує творчий доробок останніх років життя автора. У ньому представлено чимало жіночих образів, через які він розкриває своє трактування взаємодії сакрального і профанного. Митець запрошує глядача до роздумів над універсальними темами, суть яких не змінилась від створення світу.

Ще завтра 3 серпня та у неділю 4 серпня є нагода побачити ретроспективну виставку Тараса Лозинського «Хвала Творцеві». Не проґавте цю можливість побачити роботи, які транслюють дивовижний світ образотворчості непересічного художника, мецената, колекціонера, видавця, реставратора та українця. Виставка у Національному музеї у Львові.

«Бог є світло» – виставка Hlafira Shcherbak у Iconart Contemporary Sacred Art Gallery

У Домі Франка – Віктор та Наталія Проданчуки зі спільним виставковим проєктом «Вічні та геніальні: серія видатні українці». Експозиція про українське мистецтво, його авторів та авторок.

Нехай у вашому житті завжди буде простір і місце для культури. З нею легше і досі можливо залишатись людьми!

Серпень ілюструю знимкою з виставки «На рядні» у Ya Gallery.

Оригінал