Впродовж декількох років між мешканцями гуртожитку заводу «Іскра» на вул. Білоцерківській, 10,у Львові та самим заводом триває конфлікт.
Як повідомляють «Головні новини Львова», діти людей, які мешкають в гуртожитку, не можуть отримати ані паспорта, ані прописки. Ситуація пояснюється тим, що на ПАТ «Іскра» вважають, що, оскільки гуртожиток – для самотніх, то дітей туди пописувати не можуть.
Інший бік конфлікту – комунальні послуги. Більшість мешканців змушена платити по 600 грн з кімнати. Причину вони вбачають у прибудові до гуртожитку, яку нещодавно здали в оренду, а лічильники не розділили.
«Як окрема одиниця вона не розглядалася при будівництві гуртожитку, тому лічильники на світло газ і воду у нас спільні… Вони почали робити ремонти і використовують енергію і воду, які рахують наші лічильники», – пояснила журналістам мешканка гуртожитку Оксана Сеньків.
Зменшити оплату мешканцям гуртожитку могли у Львівській міськраді, однак – у тому випадку, якби власник звернувся у відповідне управління і перерахував їх, пояснила журналістам начальник відділу економіки міського департаменту ЖКГ Ольга Посипанко.
Своєю чергою представники ПАТ «Іскра» вважають, що проблеми з мешканцями гуртожитку в них виникають не через тарифи і паспорти, а через те, що мешканці хочуть стати незалежними.
«Конфлікт у тому, що мешканці хочуть мати право власності на приміщення, в яких вони проживають. І конфлікт – не в нарахуванні, що хтось у чомусь їх обманює, а конфлікт – у праві власності», – зазначив директор управління майном ПАТ «Іскра» Юрій Геляра.
Цих конфліктів могло б і не бути, якби в 2011 році гуртожиток став комунальним. Однак через непорозуміння і нереалістичні вимоги підприємства ситуація не зрушила з місця. «На нараді в голова Львівської ОДА були і перший заступник мера… І є такий протокол, що вони (представники ПАТ «Іскра» - ред.) дійсно хотіли 15 соток землі, а далі, подавши лист офіційно до міської ради, вони збільшили то до3 гектарів», – розповів депутат Львівської міськради Василь Горон.
Втім, на останній сесії міськради львівський міський голова обіцяв докласти усіх зусиль, аби взяти гуртожиток на баланс міста. Адже, за законом, усі житлові приміщення мають належати територіальній громаді.
Дивіться детальніше о 18.30 у "Нашому репортері" на Новому каналі та о 21.00 у "Головних новинах Львова" на 24 каналі.
Як інформував ZAXID.NET, під кінець минулого Львівська міська рада разом із Львівською ОДА подали до Міністерства соціальної політики проект соціального гуртожитку для колишніх вихованців дитячих будинків, де мали б жити діти, позбавлені батьківської опіки, а також сироти, які вже стали повнолітніми.
9 лютого цього року па пленарному засіданні Львівської міської ради депутати підтримали Програму передачі гуртожитків у власність територіальної громади м. Львова та реалізації житлових прав мешканців гуртожитків на 2012-2015 роки.