Мiж молотом i ковадлом не можна далi жити, - Кучма про МС і ЄС

17:05, 12 червня 2013

Другий президент України (1994-2005 рр.) Леонiд Кучма висловив сумнiв, що економiчна складова угод iз країнами Митного союзу буде реалізовуватись. Такі випадки, за його словами, в України вже були. Отож, він переконаний, що треба залишити політику за межами Ради і робити вибір між Митним та Євросоюзом.

"Де упевненiсть української сторони, що Митний союз не буде в такому самому становищi?", - заявив вiн журналiстам у Києвi в середу, нагадавши про те, що ранiше з низкою країн, якi нинi входять до МС, зокрема з Росiєю та Казахстаном, було укладено економiчнi угоди, якi згодом не працювали.

Л.Кучма також зазначив, що на сьогоднi економiчнi вiдносини мiж Україною та Росiєю надмiрно полiтизуються.

"Полiтика перетягує нормальнi економiчнi ринковi вiдносини мiж двома країнами... давайте, щоб полiтика не бiгла попереду паровоза i не робила такi вiдносини, якi у нас склалися. Давайте спустимося на землю, i Україна, i Росiя, сядемо за стiл i не через засоби масової iнформацiї вирiшуватимемо всi проблеми, а один на один", - заявив Л.Кучма.

Водночас другий президент упевнений, що необхiдно виключити ультиматуми iз зовнiшньополiтичних вiдносини України i з МС, i з Європейським Союзом.

"Без ультиматумiв полiтика має бути. Тодi буде в порядку", - упевнений Л.Кучма.

Вiн також вважає, що українська влада у виборi зовнiшньополiтичного вектора має ухвалювати стратегiчне рiшення.

"Мiж молотом i ковадлом... не можна далi жити. Кудись треба притулитися, до якогось берега", - переконаний Л.Кучма.

Нагадаємо, країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) підтримали намір України стати спостерігачем у цій організації. Відповідний меморандум підписано 31 травня у Мінську на засіданні глав урядів СНД за участю прем'єра Миколи Азарова. Прем'єр Росії Дмитро Медвєдєв висловив сподівання, що Україна не братиме на себе зобов'язань, які в подальшому перешкоджатимуть інтеграції до ЄЕК.

Додамо, 15 травня Європейська комісія схвалила проект рішення Ради ЄС про підписання угоди про асоціацію з Україною. У Єврокомісії заявили, що таким рішенням Комісія здійснила необхідні підготовчі кроки з метою забезпечити технічну готовність до підписання угоди про асоціацію на саміті “Східного партнерства” у Вільнюсі за 6 місяців.

Водночас, в українському МЗС наголосили, що Україна обіцяє виконати всі домовленості для асоціації з ЄС.

Раніше президент Віктор Янукович заявляв, що підписання угоди про асоціацію України і ЄС прогнозується в листопаді.