Львів має намір провести у наступному році рекультивацію Грибовицького сміттєвого полігону. Проте паралельно із цим необхідно відкривати новий полігон. Про це 13 березня на прес-конференції повідомив начальник управління зовнішньоекономічної діяльності та інвестицій Сергій Кіраль.
За його словами, у бюджеті міста на цей рік передбачено 800 тис. грн. для виготовлення проектної документації з рекультивації Грибовицького сміттєзвалища.
С.Кіраль зазначив, що натомість питання пошуку земельної ділянки під новий сміттєвий полігон є складним. «Воно вимагає активної співпраці з обласною адміністрацією, обласною радою, з районними адміністраціями, сільськими радами, що є довкола Львова. Мало що місто тут може самостійно зробити. Потрібна добра воля губернатора, голови обласної ради, райадміністрацій. Вони повинні все-таки нам допомогти вирішити цю проблему, бо це не є тільки проблема Львова. – прокоментував він - Навіть на діючому Грибовицькому сміттєзвалищі понад 40% сміття звозиться з навколишніх районів, хоча традиційно вважається, що це є львівське сміттєзвалище, і виключно проблема Львова. Насправді це не так. Місто платить в тому числі і за сміття, яке туди звозять з Перемишлянського, Пустомитівського та Жовківського районів Львівщини. Тому повинна бути спільна командна робота».
Водночас С.Кіраль повідомив, що Львівської міської ради на порозі підписання угоди про співпрацю із Міжнародною фінансовою корпорацією. Остання виступатиме незалежним радником щодо залучення інвестицій через механізм державно-приватного партнерства на проекти щодо організація системи поводження з твердими побутовими відходами, зокрема щодо рекультивації діючого сміттєвого полігону і відкриття нового.
«Співпраця з МФК допоможе нам вибудувати окремий проект залучення інвестора з будівництва нового полігону і рекультивації Грибовицького. Це буде окремий проект. Має бути виготовлена відповідна технічна документація, тендерна документація. Має відбутися тендер, а з переможцем - укласти угоду. За такою угодою будуть залучатися інвестиції для будівництва полігону. Інвестор отримає його на 10-15 років в управління. В угоді також будуть чітко визначені межі щодо формування тарифів, – зазначив Кіраль - Після згадуваного терміну інвестор буде зобов’язаний безкоштовно передати полігон на баланс міста. Це типова модель державно-приватного партнерства. Ми б хотіли вперше в Україні спробувати застосувати її у Львові. Сьогодні це – не лише можливість, але й нагальна потреба. Вільних коштів у міському бюджеті немає. І навіть на рівні уряду стимулюють роботу міст щодо залучення приватного капіталу у комунальну сферу. Для цього торік був прийнятий закон про державно-приватне партнерство».