Міжнародна спільнота погодила ядерну програму Ірану

Угоду планують підготувати до 30 червня 2015 року

21:44, 2 квітня 2015

На міжнародних переговорах у Лозанні дійшли згоди щодо умов довгострокового договору про ядерну програму Ірану. Міністр закордонних справ Ірану Джавад Заріф після восьмиденних переговорів повідомив, що «рішення» було знайдене, передає ВВС.

Представник Німеччини - однієї із шести країн-учасниць переговорів, також повідомила, що домовленість щодо рамкової угоди досягнута.

За даними агентства Reuters, домовленості передбачають те, що більша частина іранського урану буде вивезена за кордон.

Зазначається, що відповідно до досягнутих домовленостей понад тисячу центрифуг будуть працювати на об'єкті у Фордо. Крім того, Іран і «шістка» домовилися, що в ядерному центрі Натанз будуть збагачувати уран до 3,67% більше ніж п'ять тисяч центрифуг. За словами джерела Reuters, влада Ірану готова взяти на себе зобов'язання про обмеження програми зі збагачення урану строком на 25 років.

Як повідомляється, всі домовленості з Іраном про терміни та обсяги скорочення ядерної програми набудуть чинності після досягнення всеосяжної угоди. Угоду мають підготувати до 30 червня.

Вчора перемовини у швейцарській Лозанні щодо іранської ядерної програми не принесли результату і були продовжені у четвер, 2 квітня.

США, Росія, Китай, Франція, Велика Британія та Німеччина вимагають від Ірану зменшити кількість установок для збагачення урану, аби унеможливити їхнє використання для створення ядерної зброї. В обмін буде скасовано міжнародні санкції.

Головні пункти, в яких шістка держав та Іран не можуть досягти домовленості, пов'язані саме з позбавленням санкцій. Іран вимагає, аби обмеження скасували відразу ж після підписання угоди, тоді як західні країни кажуть, що цей процес має бути поступовим.