Міжнародна спільнота прокоментувала обмін полоненими між Україною і Росією

19:21, 7 вересня 2019

Після того, як в суботу, 7 вересня, Україна і Росія провели масштабний обмін утримуваними особами, цю подію прокоментувала міжнародна спільнота.

Зокрема, канцлерка Німеччини Ангела Меркель назвала цей обмін «обнадійливим знаком». «Обмін в'язнями між Росією та Україною є знаком, що подає надію. Я рада за українських моряків і Олега Сенцова, які тепер можуть відправитися додому», – написав речник Меркель Штеффен Зайберт у Twitter.

Меркель також зазначила, що є сенс і далі посилено працювати над реалізацією Мінських домовленостей і уряд Німеччини до цього готовий.

Президент США Дональд Трамп привітав Росію й України з обміном утримуваними особами і назвав цей обмін «гігантським кроком до миру».

«Росія і Україна щойно обмінялися великим числом ув’язнених. Дуже хороші новини; ймовірно, перший гігантський крок у напрямку до миру. Поздоровлення обом країнам!» – написав він у Twitter.

Звільнення 35 українських політв’язнів також привітали посли країн «Великої сімки», Рада Європи, найбільша в Європарламенті група Європейської народної партії, посольство США в Україні, міністр закордонних справ Латвії.
«Посли країн Великої сімки вітають звільнення 35 утримуваних українців і разом з українським народом радіють їхньому поверненню додому. Ми пам’ятаємо про інших ув’язнених і сподіваємося на їхнє швидке звільнення», – сказано в зверненні послів G7.

Міністр закордонних справ Чехії Томаш Петрічек вважає, що обмін може стати першим кроком для припинення конфлікту на Донбасі.

«Я вітаю обмін полоненими між Україною та Росією, включаючи режисера Олега Сенцова та українських моряків, затриманих минулого року в Керченській протоці. Я розглядаю обмін як крок до припинення конфлікту», – написав він у Twitter.

Також обмін полоненими прокоментувало російське міністерство закордонних справ, назвавши його «позитивним сигналом, за яким мають піти інші важливі кроки».

Заяву опубліковано на сайті МЗС РФ.

«Розглядаємо узгоджене взаємне звільнення осіб, які утримуються на території Росії та України, як позитивний сигнал, за яким мають піти інші важливі кроки з виведення із глухого кута нинішньої ситуації в російсько-українських відносинах і реалізації Мінських угод», – сказано в заяві.

У ній наголошується, що досягнення домовленості про обмін «стало можливим завдяки виконанню домовленостей, досягнутих особисто президентами РФ і України».

«На відміну від своїх попередників, нова адміністрація Володимира Зеленського продемонструвала здоровий підхід і готовність до компромісів. Сподіваємося, що цей крок створить позитивний фон для предметної роботи в рамках Мінської контактної групи й “нормандського формату”. Для успішного розв’язання комплексних проблем, що накопичилися, на південному сході України місцевим жителям потрібно, передусім, відчути зміну ставлення до себе з боку Києва, яке б, насамперед, виражалося в припиненні обстрілів, скасуванні торгово-економічної і транспортної блокади, відновлення соціальних виплат і пенсій», – вважає російська влада.

Нагадаємо, Росія 7 вересня повернула 11 політв’язнів і 24 моряків, незаконно захоплених російськими силовиками 25 листопада в окупованій Керченській протоці.